Хофенхайм нанесе тежка загуба на РБ (Лайпциг) (ВИДЕО)

За тима от Източна Германия това е трети пореден мач без победа

Хофенхайм нанесе тежка загуба на РБ (Лайпциг), след като го разгроми с 5:2 на неговия стадион в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата.

С този успех съставът на Юлиан Нагелсман задмина днешния си съперник в класирането и вече е на 2 точки от участие в Шампионската лига. За тима от Източна Германия това е трети пореден мач без победа, но в същото време и Айнтрахт (Франкфурт) се издъни, което остави РБ в топ 6. Това е нов изразителен триумф за играчите от Зинсхайм, след като през есента те спечелиха първия мач с 4:0.

Силната форма на Хофе и слабата такава на Разенбалшпорт бяха в основата на изразителния резултат. Гостите наказаха две индивидуални грешки за първите два гола - реализирани от Марк Ут (14’) и Серж Гнабри (35’), а заключителните секунди на полувремето Павел Кадержабек докара нещата до 3:0.

Всичко приключи окончателно две минути след подновяването на играта, когато Емил Форшберг от отбора на Лайпциг си изкара директен червен картон.

Две минути преди края Адемола Луукман успя за малко да събуди позаспалите трибуни с атрактивен пробив и пас към Дайочанкуле Упамекано на празна врата за крайното 2:5.
Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)