Обамеянг потопи Габон в сълзи

Нападателят на Дортмунд се превърна в грешник срещу Камерун

Габон стана третият домакин, който е аут от турнира за Купата на африканските нации в груповата фаза. Тимът от западното крайбрежие с голямата си звезда Пиер-Емерик Обамеянг завърши 0:0 с Камерун в последния кръг от група „А” на надпреварата и остана трети с 3 точки.

В другия мач Буркина Фасо победи 2:0 Гвинея-Бисау и спечели групата с 5 точки. Камерун продължава като втори също с 5 точки.

Именно Обамеянг пропусна златен шанс за Габон в 3-ата минута, когато прати встрани от няколко метра.

Неговият съотборник Денис Буанга предизвика спасявания от Фабрис Ондоа. Освен това Буанга можеше да се превърне в абсолютен герой в края, но неговият удар се отби от страничния стълб.

Буркина Фасо се класира на четвъртфиналите като победител в групата след 2:0 над дебютанта Гвинея-Бисау.

Суматоха в защита доведе до откриване на резултата в 11-ата минута, като защитникът Рудинилсон Силва си вкара автогол.

Нападателят на Аякс Бертранд Траоре, който е преотстъпен от Челси, удвои аванса на „жребците” с премерен удар в 57-ата минута.

Гвинея-Бисау, който дебютира в това издание на турнира, завършва като последен с 1 точка.

На четвъртфиналите Камерун ще срещне Сенегал, който няма как да бъде изместен от първото място в група "В", докато Буркина Фасо ще играе с втория от там (Тунис, Алжир или Зимбабве).

Купа на Африканските нации 2017, Група A

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Буркина Фасо 3 1 2 0 2 5
2 Камерун 3 1 2 0 1 5
3 Габон 3 0 3 0 0 3
4 Гвинея-Бисау 3 0 1 2 -3 1
Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)