В СПИРАЩ ДЪХА ФИНАЛ: Волфсбург за малко да изпусне трите точки от 2:0 (ВИДЕО)

"Вълците" остават без поражение този сезон

Волфсбург спечели с 2:1 домакинството си на Хофенхайм от 7-ия кръг на Бундеслигата и продължава да е единият от двата тима без поражение в шампионата този сезон.

Мачът изглеждаше решен след голове на Ренато Щефен (5) и Ваут Вегхорст (26). Стигна се обаче до изключително драматичен финал.

В 84-ата минута Волфсбург си заслужи правото да изпълни дузпа, но  Вегхорст  пропусна да вкара за 3:0, след като шутира в аут.

Съперникът върна едно попадение в 87-ата, когато се разписа Адамян. Голямата драма предстоеше в добавеното време. Тогава стражът на Хофе Оливер Бауман се включи в атака за изпълнение на ъглов удар. Центрирането дори отиваше към него, но скочилият до рамото му Максенс Лакроа игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Дабур обаче загуби спора с Кастеелс, който уцели ъгъла и изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до ново разбъркване и претенции на Хофенхайм за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Хофенхайм продължава да показва различни лица в първенството и в Лига Европа. В четвъртък съставът от Зинсхайм отнесе Слован (Либерец) с 5:0 и е лидер в групата си с пълен актив. В Бундеслигата е със само една точка от пет кръга насам, след като по-рано през кампанията беше разгромил Байерн (Мюнхен) с 4:1.

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)