Ал Кувейт обърна Левски с 3 гола за 15 минути (ВИДЕО)

"Сините" загубиха втората си контрола в Дубай

Левски загуби с 2:3 от Ал Кувейт втората си контрола от подготвителния лагер в Дубай.

След като „сините“ започнаха с успех 2:1 над местния Ал Насър, сега вкараха 2 гола за 5 минути преди почивката, но и допуснаха 3 в последните 15.

В 20-ата Марин Петков откри с далечен изстрел, а в 25-ата Уелтън удвои.

В 75-ата обаче появилият се малко преди това младок Дейвид Михалев нацели съотборника си Килиан ван дер Каап с топката и тя спря в мрежата, а само 7 по-късно резервата Али Хюсеин изравни, а в 90-ата отново той оформи крайния резултат.

В добавеното време на срещата попадение на Илиян Стефанов бе отменено заради засада.

Още във 2-ата минута пред Левски се разкри добра възможност да направи нещо интересно в наказателното поле на своя противник. Петков бе фаулиран пред пеналта на Ал Кувейт, а зад топката застана Филип Кръстев.

Халфът на „сините” центрира, но бранител на „червените” изчисти с глава. След седем минути игра, Асен Чандъров бе декориран в жълто, след като неволно удари с лакът в лицето противников състезател.

В 11-ата минута „сините” имаха нова възможност да обстрелват вратата на Ал Кувейт. След нов пряк свободен удар на удобна позиция, Ивелин Попов се нагърби с изпълнението му, но прати топката над вратата и не успя да затрудни противниковия страж.

В първия четвърт час от мача футболистите на Левски определено имаха инициативата в срещата. Играта се водеше предимно в половината на Ал Кувейт, но чистите ситуации пред вратата на Абдулрахман Камийл липсваха.

По-добрата игра на „сините” все пак даде резултат в 20-ата минута, когато Марин Петков откри с третия си гол по време на подготовката на Левски в Дубай. Нападателят се разписа с мощен удар от близо 25 метра. Той получи пред наказателното поле, където бе оставен абсолютно непокрит, нагласи топката на левия си крак и я насочи прецизно в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки безпомощен вратаря на противника.

Само пет минути след откриването на резултата, Левски удари за втори път. Уелтън получи по лявото крило, напредна много добре и след като стигна до границата на наказателното поле, финтира лесно противников състезател и с техничен удар с десния крак също порази целта – 2:0.

В 35-ата минута Ивелин Попов се озова на добра позиция вдясно от вратата на „Ал Кувейт“, но ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. Четири минути по-късно много красив удар с десния крак от над 20 метра на Кръстев рикошира в гредата.

До края на първата част Ал Кувейт опита да се приближи до вратата на Пламен Андреев, но без успех и така "сините" се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

Втората част започна с добра ситуация за „Левски“. Роналдо получи отдясно и центрира остро в наказателното поле, където резервата Рикардиньо се размина с топката и не успя да стреля. Асен Митков също имаше възможност да обстрелва вратата на „Ал Кувейт“, но ударът му от близо двайсетина метра мина над вратата.

В 63-ата минута Ясин Алхиниси вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

Двадесет минути преди края на редовното време Михайлов излезе и пресече дълго подаване към играч на „Ал Кувейт“, който се бе измъкнал от защитата на „сините“.

В 75-ата минута „Ал Кувейт“ върна едно попадение, като в ситуацията Дейвид Михалев опита да изчисти една топка от вратарското поле. Вместо това, той уцели Келиан ван дер Каап и след рикошета в гърба на нидерландеца, топката влезе в мрежата на "сините". 7 минути по-късно резултатът стана 2:2 след гол на Али Хюсеин.

Левски - Ал Кувейт 2:3
1:0 Марин Петков (20)
2:0 Уелтон (25)
2:1 Ван дер Каап (75)
2:1 Али Хюсеин (82)

Ето го и съставът на"сините":

Левски: 1. Пламен Андреев – 23. Ноа Сонко Сундберг, 50. Кристиан Димитров, 6. Вендерсон Цунами, 27. Асен Митков, 8. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 88. Марин Петков

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Адриан Краев, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен (ВИДЕО)