РАЗОЧАРОВАНИЕ: Роналдо слаб в дебюта си (ВИДЕО)

Португалецът само с един точен удар за цял мач

Кристиано Роналдо направи официалния се дебют за новия си тим Ал Насър при победата с 1:0 над Ал Етифак в мач от 14-ия кръг на елита на Саудитска Арабия. Португалецът не успя да намери пътя към вратата, макар да отправи четири удара в срещата, само един от тях бе точен.

С успеха Ал Насър си върна първото място, което загуби за няколко часа след победата над Ал Хилал над Абха, в която главен съдия бе Георги Кабаков. Новият тим на Роналдо събра 33 точки в актива си, с една повече от Ал Хилал и с мач по-малко. Ал Етифак е 10-и с 16 пункта.

Първият удар в срещата бе дело именно на капитана на Ал Насър Кристиано Роналдо, който се пробва в седмата минута, но изстрелът му бе блокиран и излезе в ъглов удар.

В 31-ата минута Ал Насър излезе напред в резултата. След добре организирано постепенно нападение Абдулмажеед Ал-Сулайхеем центрира към Роналдо, който се размина с топката, тя кацна на главата на Андерсон Талиска, който я прати във вратата за 1:0.

Четири минути по-късно Кристиано Роналдо продължи да настоява да отбележи гол, стреляйки от пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

Поредният опит на португалската мегазвезда да намери пътя към гола дойде в 54-ата минута, но оше един негов изстрел не попадна във вратата на Ал Етифак.

Шест минути по-късно Андерсон Талиска нанесе силен удар и бе близо до второто си попадение в срещата, но вратарят на Ал Етифак Пауло Виктор се намеси добре.