ОБЗОР: Никола Йокич поведе Денвър към триумф над Шарлът

Вижте всички резултати и класиранията

Никола Йокич реализира 30 точки, 16 борби и 10 асистенции за 20-ия си „трипъл-дабъл“ за сезона при победата на Денвър като гост на Шарлът със 119:105 в мач от редовния сезон Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Кентавиъс Колдуел-Поуп отбеляза 15 точки, а Брус Браун и Майкъл Портър младши вкараха по 14 за Нъгетс, които прекъснаха серия от четири поражения при гостуванията си. Денвър игра без Арън Гордън и Джамал Мъри. Пи Джей Уошингтън завърши с 22 точки, а Гордън Хейуърд добави 21 за Шарлът. ЛаМело Бол се отчете с 18 точки, 9 борби и 12 асистенции.

Ню Йорк записа домакински успех над Юта със 126:120 след като Джейлън Брънсън вкара 22 от своите 38 точки през първото полувреме. Джош Харт реализира 11 точки, а Джулиъс Рандъл се включи с 31 за Ню Йорк Никс, който спечели трети от последните си четири двубоя. Лаури Марканен реализира 29 точки, а Джордан Кларксън завърши с 24 за Юта Джаз, който претърпя поражение за четвърти път в последните си пет мача.

Филаделфия се справи с Бруклин със 101:98 при гостуването си в друга среща от вечерта. Джоел Ембийд допринесе с 37 точки и 13 борби за успеха, а Джеймс Хардън добави 29 точки в първия си мач в Бруклин след трансфера си преди година. Хардън добави 6 борби и 6 асистенции. Майкъл Бриджис вкара 23 точки в първия си мач за Нетс, но пропусна стрелба, която можеше да донесе на тима му водачеството 2 секунди преди края.

Успех като гост постигна и Лос Анджелис Лейкърс над Голдън Стейт със 109:103. Д'Анджело Ръсел завърши с 15 точки, 5 борби и 6 асистенции при завръщането си за Лейкърс, а Денис Шрьодер се отчете с 26 точки. ЛеБрон Джеймс пропусна втори пореден мач за състава от Лос Анджелис заради контузия на левия крак. Стеф Къри пък не игра в трети пореден двубой за Уориърс също заради травма на левия крак, а Джордан Пул реализира 29 точки и 6 асистенции за Голдън Стейт.

Сакраменто надигра Далас със 133:128 след продължение като домакин след 36 точки на Де'Аарън Фокс, включително 6 наказателни удара в последните 18.4 секунди на продължението. Фокс отбеляза 26 от своите точки в четвъртата част и допълнителното време на мача. Домантас Сабонис добави 22 точки и 14 борби, записвайки 44-и „дабъл-дабъл“ през сезона преди да напусне игра заради натрупани нарушения. Кайри Ървинг се включи с 28 точки, а Лука Дончич отбеляза 25 точки и 9 борби при първия мач на двамата като съотборници в Далас.

В останалите срещи от вечерта в НБА Орландо загуби у дома от Маями със 103:107 след продължение, Вашингтон постигна домакинска победа над Индиана със 127:113, Атланта се справи със Сан Антонио със 125:106 като домакин, а също като домакин Кливланд победи Чикаго със 97:89.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 40 победи/16 загуби, Филаделфия 36/19, Бруклин 33/23
Централна дивизия: Милуоки 39/17, Кливланд 37/22, Чикаго 26/30
Югоизточна дивизия: Маями 32/25, Атланта 29/28, Вашингтон 26/29