Драма: Атлетико пречупи Жирона в 94-ата минута (ВИДЕО)

Резервата Мората герой за „дюшекчиите“

Атлетико (Мадрид) постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 при визитата си на Жирона от XXV кръг на испанската „Ла Лига“.

Единственото попадение в двубоя падна в 94-ата минута и бе дело на резервата Алваро Мората.

Столичани не започнаха добре срещата, но домакините не се възползваха от териториалното си преимущество.

Постепенно „дюшекчиите“ намериха своя ритъм и новата им придобивка Мемфис Депай направи 2 големи пропуска преди почивката.

След нея той бе заменен от Мората, който вкара отблизо в добавеното време, за да донесе 3-те точки на Атлетико.

С тях тимът вече има 48 и заема 3-ото място във временното класиране, с 3 пред четвъртия Сосиедад, но и с цели 8 по-малко от градския си съперник Реал (Мадрид), който заема втора позиция.

Жирона остана с 30 точки от 25 мача на 12-ото място в подреждането.