В Монако: Никола Цолов остана на крачка от зоната на точките

Българският пилот завърши 11-и във Формула 3

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 11-о място в основното състезание в Монте Карло, четвърти кръг за сезона.

Той остана на крачка от зоната на точките и записа втора 11-а позиция в първите шест състезания от кампанията.

Цолов стартира 15-и, успя да мине пред Никита Бедрин в началото, след което двамата с лидера на ART Grand Prix Грегоар Соси започнаха да се изкачват в класирането с добро темпо и заради инцидентите пред тях, като преди средата на състезанието Соси беше 10-и, а Никола – 11-и.

Още преди това българинът демонстрира по-добра работа с гумите и по-добро темпо от Соси, който на старта на днешното състезание заемаше второто място в общото класиране, но не го атакува. Той на няколко пъти се доближи на 2-3 секунди от Соси, който в един момент изостана на 3 секунди зад деветия Хосеп Марти.

А темпото на Марти в последните обиколки се оказа решаващо за това Цолов да не успее да влезе в зоната на точките. Соси и българинът се залепиха за Марти, чийто гуми бяха много износени и испанецът остана на над 5 секунди зад пилотите пред него.

Така наказаният Телър Бърнард след финала мина от пето на осмо място, а не извън топ 10, както щеше да стане, ако разликите в колоната бяха останали малки до финала.

Днес Цолов изравни най-доброто си постижение в дебютния си сезон във Формула 3, като първото му 11-о място дойде в първата надпревара в Мелбърн. В общото подреждане след Монако той заема 18-ото място от 30 пилоти.

Сезонът във Формула 3 продължава в първия уикенд на юни на пистата в Барселона, където миналата година Цолов спечели последните три състезания в испанската Формула 4, за да завърши сезона с титлата и 13 победи от 21 старта.