Иво Тонев: Казахме на съдията, че извършва престъпление

Казахме на съдията, че е престъпник. Това заяви изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев след мача с ЦСКА (1:1), предаде репортер на "Нов Спорт". Не може да става въпрос за намеса в съдийската работа, както твърдят от ЦСКА. Просто на полувремето С Гиггов казахме на Ристосков, че не е отсъдил чиста дузпа и това е престъпление, което прави. Съдията и през второто полувреме продължи да греши в полза на ЦСКА”, заяви Тонев.

Съдията предреши мача. Не мога да коментирам повече и това са несериозни неща. Мисля, че мачът можеше да се реши в 30-ата минута, когато имаше дузпа за нас и ЦСКА щяха да получат картон.
В този момент мачът става друг ако имаше дузпа. Това са глупости за съдийската стая. Мача можеше да се реши в 30-ата минута. След това имаше откровени симулации на Лазаров и можеше да му се даде втори  жълт картон. През цялото време инициативата беше в нашия отбор, ЦСКА имаха само една град и гола., ние пропуснахме  4-5 чисти положения.  За скандал не мога да говоря.

През второто полувреме съдията продължи да свири в полза на ЦСКА и ни ощети. По принцип не искам да ни бъдат виновни съдиите и нека двата отбора да се надиграват и по-добрият да победи, ние това искаме. Съдията не трябва да се забелязва по-време на мача. Не мога да кажа какво сме си казали със съдията, защото имаше само един диалог, в който му казахме, че не ни даде дузпа. Много уважавам ЦСКА, но най много уважавам Пенев и съм казал, че ако не е той ЦСКА няма да е в това състояние. Играеме за себе си и искаме да завършим, колкото се може по напред в първенството. Теренът ни в момента наистина не е в добро състояние и ни пречеше, но ще го оправим”, заяви Тонев, който е и Общински съветник от квотата на ГЕРБ в столицата.