Блатер се натиска за съветник на Инфантино

Блатер се натиска за съветник на Инфантино

"Очаквай неочакваното!", предупреждава швейцарецът

Швейцарецът Йозеф Блатер предложи своите услуги като съветник на сънародника си Джани Инфантино, който го наследи на президентския пост в Международната футболна асоциация (ФИФА). Както е известно, Инфантино стана деветият ръководител на централата, след като спечели петъчния вот срещу Шейх Салман, принц Али и Жером Шампан.

"Поздравявам те, но искам също така да те предупредя, че работата на този пост няма да бъде лесна. Очаквай неочакваното! Това може да се случи още по време на реформите, които аз започнах. Ако искаш мнение или съвет, не се колебай и ме потърси. Бъди бдителен, защото очи в очи всички те подкрепят и ръсят мили думи, но когато станеш президент, приятелите оредяват", гласи обръщението на Блатер към Инфантино, публикувано от френския вестник Журнал дю Диманш.

Блатер предложи услугите си като съветник, но има забрана за участие във футболни дейности за следващите шест години.

Младите хора на България: Една вълнуваща седмица с вдъхновение, спорт и активно гражданско участие

Иновативен лагер събра младежи, спортни звезди и институции в Чепеларе под мотото „Промяната започва от мен“

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки