Франц Бекенбауер: Надявам се съдът да покаже човечност

Франц Бекенбауер: Надявам се съдът да покаже човечност

"Не съм социален паразит" заяви в съда Ули Хьонес

Почетният президент на Байерн Мюнхен Франц Бекенбауер изказа подкрепата си към бившия си съотборник от националния отбор на Германия Ули Хьонес: „Надявам се да има благоприятно развитие за него и съдът да покаже човечната си страна”. По-рано днес Хьонес бе изправен като обвиняем в дело за укриване на данъци в размер на 3,5 милиона евро. Изненадващо адвокатът на Хьонес заяви, че сумата всъщност е 18,5 милиона евро.

„Не съм социален паразит”, заяви Хьонес, обяснявайки, че през годините е направил дарения в размер на 5 милиона евро.

Част от защитната теза на Хьонес е, че причината за недекларираната му сметка в швейцарска банка е манията му по залагане на стоковата борса. Футболната легенда е заявява, че в даден момент е изгубил дори представа за печалбите и загубите свързани с хазартната дейност.

Процесът срещу Хьонес предизвиква небивал публичен интерес, като 49-те места за журналисти в съдебната зала са били запълнени за 27 секунди.

Решението на съда ще бъде взето до четвъртък, като максималната присъда в този случай може да бъде 10 години затвор.
 

От щаба на Весела Лечева: Решението ще бъде своевременно обжалвано пред САС

„Вярваме, че САС правилно и законосъобразно ще приложи закона“

Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК

Това става ясно от днешното решение №1802 на СГС

Весела Лечева: Имаме поводи за гордост и оптимизъм

Председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева изрази задоволство от представянето на българските състезатели през тази година и добави, че целта за предстоящия сезон е спечелване на максимален брой квоти за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Весела Лечева: Вече 9 месеца се прави опит за подмяна  на резултата на Общото събрание на БОК

Вече 9 месеца се прави опит да се подмени резултата от Общото събрание на БОК.

Министър Иван Пешев проведе работна среща за ситуацията на шахмата у нас

Министърът подчерта, че целта е да бъде осигурена нормална среда за подготовка на състезателите

Младите, които променят България: Спорт Тото отличи „Младежки център – вдъхновител на доброто"

На тържествена церемония в София, посветена на Международния ден на доброволеца – 5 декември, изпълнителният директор на Българския спортен тотализатор (Спорт Тото) Любомир Петров връчи наградите в категория „Младежки център – вдъхновител на доброто“ в десетото юбилейно издание на националния конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“

Младежки национали гостуват на жребия за Коледния турнир на Зоналния съвет на БФС – София

БФС пожелава успех на участниците и много положителни емоции

Българският спортен тотализатор с престижно отличие

БСТ с приз за Отговорна игра от Case Study Challenge 2025

Министър Иван Пешев изпрати националките ни по карате за Световното първенство в Кайро

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев пожела успех на българските състезателки по карате преди Световното първенство в Кайро.