Рим оттегля кандидатурата си за домакин на летните Олимпийски игри през 20204 година

Рим оттегля кандидатурата си за домакин на летните Олимпийски игри през 20204 година

Кандидати остават Будапеща, Париж и Лос Анджелис

Рим ще оттегли кандидатурата си за домакинство на летните Олимпийски игри през 2024 година, съобщава "Ла Република".

Новият кмет на италианската столица Вирджиния Раджи, която беше избрана на поста преди два месеца, ще обяви официално решението в близките дни.

Това не е неочаквано, тъй като още по време на предизборната кампания в началото на годината Раджи беше категорична, Рим трябва да се съсредоточи върху решаването на своите финансови и икономически проблеми, а не да отделя средства и да хаби усилия в кампанията за организирането на Олимпиада.

На този етап още три града са кандидати за домакини на Игрите през 2024 година и това са Будапеща, Париж и Лос Анджелис.

Весела Лечева се подписа на стената на олимпийците в МОК

Проведе разговор за Милано – Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон