Автогол донесе точка на Севиля срещу Гранада (ВИДЕО)

За севилци 1:1 срещу опашкаря бе първо реми като гост за целия сезон

Севиля направи първото си равенство като гост за сезона в Примера дивисион след 1:1 на терена на предпоследния Гранада. Носителят на трофея в Лига Европа изненадващо направи куп пропуски, а в главно действащо лице се превърна централният защитник и капитан на домакините Диего Майнц, който вкара гола за своите, а после си заби и автогол.

Витоло пропусна ранен шанс да вкара за Севиля, като андалусийците налагаха преса и контролираха играта. Доброто им начало замина на вятъра в 16-ата минута, когато допуснаха доста елементарен гол – Кандеяс центрира дълбоко от корнер и Майнц бе оставен напълно сам да се разпише с глава за 1:0.

Ибанес пропусна да удвои в 22-ата минута, а Диого удари гредата на собствената си врата и Севиля имаше голям късмет.

Удар на Бака бе спрян от Майнц, а до почивката още два удара на колумбийския стрелец не намериха целта. През цялата първа част Севиля нямаше нито един удар в очертанията на вратата от пет опита.

Майнц още веднъж спаси домакините и изби удар на Денис Суарес, който бе герой срещу Зенит в четвъртък.

Добрите прояви на Майнц бяха помрачени в 71-ата минута и той засече в собствената си врата ниско центриране на Видал – 1:1.

В добавеното време Кевин Гамейро пропиля отличен шанс да донесе победа на севилци и след ниско центриране на Хосе Антонио Рейес на втора греда стреля в аут.

Севиля е на пето място с 63 точки, на две зад 4-ия Валенсия. Гранада остава на предпоследното 19-о място, но вече с 25 точки и е на 3 от спасителната зона.