И Реал Сосиедад се подигра с Еспаньол - 5:0 (ВИДЕО)

Каталунците паднаха тежко вкъщи и останаха само на точка от опасната зона

След като падна от Реал Мадрид с 0:6 в предния кръг, сега Еспаньол понесе ново тежко поражение.

„Папагалчетата” бяха разгромени у дома от Реал Сосиедад в последния мач от XXIII кръг на испанската Примера – 0:5.

Те се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в петата минута, когато Джонатас вкара след пас на Карлос Вела. Последният покачи на 2:0 само три минути след това.

Малко след почивката Микел (’52) оформи класиката, а след още три минути Диего Рейес направи резултата 4:0.

Край на головото шоу сложи човекът, който го започна – Джонатас, разписвайки се в последната 90-а минута за крайното 5:0.

Така Еспаньол остана без победа от 19.12.2015 г., когато надви вкъщи Лас Палмас с 1:0. Сега обаче домакините имат само с една точка повече от новаците, които са в опасната зона.

Реал Сосиедад има 27 т. в своя актив и е на 11-то място.