Минимален успех изпрати Атлетико М на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха с 1:0 Бетис на свой терен

Атлетико Мадрид се изкачи на върха в Ла Лига след минимален успех с 1:0 у дома срещу Бетис в двубой от 8-ия кръг на испанското първенство. Анхел Корея донесе успеха с попадение в 74-ата минута, а срещата беше изпълнена с много борба и малко блясък. Победата позволи на “рохибланкос” да изпреварят Реал Мадрид и Барселона. Каталунците могат да си върнат лидерството тази вечер при гостуването на Валенсия.

Домакините пресираха високо в началните минути, затруднявайки съперника в изнасянето на топката. В стартовата част на двубоя борбата беше предимно в средата на терена и двата тима не стигаха до голови ситуации. Нещо повече - в първите двайсетина минути не беше отправен нито един точен удар.

В 26-ата Гризман и Саул разиграха добре, френският нападател центрира, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно севилци развиха чудесна атака отляво, но защитата на “червено-белите” успя да изчисти. В 34-ата Льомар подаде към Калинич, той намери Гризман, който не съумя да овладее по най-добрия начин. Като цяло полувремето беше скучновато и лишено от голови положения.

“Лос колчонерос” започнаха мощно второто полувреме. В 51-ата минута Пау Лопес парира удар на Гризман. При следващата “червено-бяла” атака Калинич нацели греда. Хърватинът шутира фалцово от 19 метра и топката срещна дясната странична греда. В 54-ата Родри стреля много добре и сериозно затрудни Пау Лопес, който първоначално изпусна топката. В 61-ата стражът на “зелено-белите” се справи блестящо след нов удар на Калинич.

В 70-ата Атлети беше много близо до попадение, но успоредното подаване отдясно остана без адресат. В 74-ата мадридчани откриха резултата след чудесен индивидуален проблясък на Анхел Корея. Аржентинецът шутира много точно до дясната греда и наказа вратаря на гостите - 1:0. Ударът дойде от около 20 метра.