Реал Мадрид прегази Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо с гол и червен картон

Реал Мадрид надигра с 3:1 Барселона като гост на “Камп Ноу” и взе комфортна преднина преди реванша на свой терен в битката за Суперкупата на Испания.

Реал пръв поведе в резултата след автогол на Жерад Пике в 50-ата минута, но Барсеолна изравни от дузпа в 77-ата минута, реализирана от Лионел Меси.

Кристиано Роналдо отново даде преднина на мадридчани в 80-ата минута, а две минути по-късно португалецът бе изгонен, след като получи втори жълт и червен картон за симулация, след като падна за дузпа в наказателното поле.

В последната минута на редовното време Марко Асенсио заби трети гол във вратата на Тер Щеген, с което направи преднината на своя тим изключително добра преди реванша.

Така Реал вече е много близо до спечелването на Суперкупата на Испания, докато Барса ще има тежката задача да вкара поне три гола в реванша на “Сантиаго Бернабеу” на 17 август.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (Мадрид) 1:3
0:1 Жерар Пике (50-автогол), 1:1 Лионел Меси (77-дузпа), 1:2 Кристиано Роналдо (80), 1:3 Марко Асенсио (90)