Реал с победа над Билбао, не губи надежда за титлата (видео)

Мадридчани се наложиха с 3:0 като гост на баските

Отборът на Реал (Мадрид) постигна победа с 3:0 като гост над Атлетик Билбао в мач от 31 кръг на испанската "Примера Дивисион". Головете за Белия балет отбелязаха Кака на два пъти от дузпа, както и Кристиано Роналдо. С успеха "белите" се приближиха на 5 точки от лидера в класирането Барселона, но каталунците имат мач по-малко.

Двубоят започна добре за гостите и още в 4-та минута Анхел Ди Мария успя да стреля към вратата на Атлетик. Ударът му мина покрай вратата на Горка Ираисос. В 13-та минута Ди Мария нахлу в наказателното поле на Билбао и стражът на баските бе принуден да го фаулира. Главният съдия отсъди дузпа в полза на играчите на Жозе Моуриньо и показа жълт картон на Ираисос. Кака застана зад топката и без особено да се колебае откри резултата - 1:0.

В 28-та минута започналият изненадващо като титуляр Гонсало Игуаин продължи да тормози съперниците и стреля от средна дистанция, но неточно. В 32-та минута Кастийо опита да застраши вратата на Икер Касияс, но коженото кълбо прелетя в аут. В 35-та минута Икер все пак беше принуден да спасява удар на съименника си Икер Муниан.

В 45-та минута Касияс бе принуден и да чисти трудно топката след изстрел с глава на Токеро. До почивката не се случи нищо интересно и футболистите на двата тима се прибраха в съблекалните.

В 47-та минута Пабло Орбаис стреля към вратата на Реал, но и този шут претърпя неуспех. Йоренте секунди по-късно  насочи добре топката с глава, но тя бе изчистена.

В 54-та минута - точно когато изглеждаше, че домакините ще се доберат до попадение и имат шанс за победа, Реал получи втора дузпа. Отново фаулираният бе Анхел Ди Мария и отново Кака вкара - 2:0.

В 70-та минута Кристиано Роналдо сложи точка на спора, вкарвайки с фалцов удар от ъгъла на наказателното поле за класическото 3:0. До края на срещата футболистите просто я доиграха и нямаше голови положения. С победата Белия балет събира 76 точки и е на 2-та позиция зад Барса с 81 т. Атлетик (Билбао) е на 5-то място в таблизата с актив от 45 т.

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)