Селта матира Атлетик (Билбао) като гост и грабна важни три точки

Галисийци стигнаха до успех с 0:2 при визитата си

Селта Виго спечели гостуването си на Атлетик Билбао с 2:0. Двата тима премериха сили в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Головете за Селта отбелязаха Уго Майо и Яго Аспас след почивката.

С успеха „келтите“ се изкачиха до 14-ото място в класирането. Селта е с актив от 13 точки. Толкова е активът на още шест отбора в средата на таблицата в Испания, един от които е именно Атлетик Билбао.

През първата част двата тима трудно стигаха до голови ситуации. Единственият точен удар отправи Санти Мина в 6-ата минута. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но стражът на „баските“ Унай Симон успя да спаси.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и създадоха няколко добри ситуации за гол. В 61-вата минута топката бе центрирана към далечната греда, където бе Санти Мина. Той свали с глава към Уго Майо, който насочи топката по диагонала неспасяемо в ъгъла за 1:0.

В 78-ата минута Унай Симон сбърка и подари топката на Мина, който веднага с остро подаване потърси включили се на скорост Яго Аспас. Топката се отклони от защитник, но все пак стигна до нападателя, който от непосредствена близост я вкара в мрежата и удвои аванса на „келтите“.

До последния съдийски сигнал домакините така и не успяха да отправят точен удар към вратата на Рубен Бланко и резултатът остана непроменен.

В следващия кръг Атлетик Билбао гостува на Валенсия, докато Селта Виго посреща Кадис.