Сосиедад с нова победа в Ла Лига (ВИДЕО)

Попаденията за успеха на домакините на на „Аноета“ бяха дело на Микел Мерино и Вилиан Жозе, който бе точен на два пъти

Реал Сосиедад записа втора поредна победа в Ла Лига след успеха над Реал Мадрид. „Синьо-белите“ надвиха с 3:2 Еспаньол в мача от 19-ия кръг на Ла Лига.

Попаденията за успеха на домакините на на „Аноета“ бяха дело на Микел Мерино и Вилиан Жозе, който бе точен на два пъти, единият от дузпа. Налдо реализира за гостите, а Диего Йоренте си отбеляза автогол.

От 75-ата минута Сосиедад бе с човек по-малко след втория жълт картон на Мерино.

При все спечелените три точки баските събраха 25 на 8-о място и е на три от зоната даваща право на участие в евротурнирите. Еспаньол е 10-ти с 24.

Двубоят започна вихрено, а Реал Сосиедад натрупа аванс от два гола до 8-ата минута. Равенството бе нарушено в 3-ата минута. След центриране от корнер отдясно по атаката, Вилиан Жозе надскочи всички и с глава отклони. Диего Лопес съумя да избие, но за негово нещастие топката попада в Микел Мерино, който от близка дистанция направи 1:0.

В 7-ата минута съдията Карлос дел Серо отсъди дузпа за игра с ръка бранител на „лос перикитос“ в пеналта. За да вземе това решение, реферът бе подпомогнат от системата за видео повторения. Вилиан Жозе си заложи топката от 11-те метра и с безпощаден удар в долния десен ъгъл направи 2:0.

Еспаньол не се отказа и намали изоставането си в 32-ата минута. Естебан Гранеро центрира от ъглов удар отдясно по атаката, а Налдо бе оставен непокрит и така успя да отклони в мрежата за 1:2.

Паритетът бе възстановен в добавеното време на първата част, по особено злощастен начин за домакините. При едно центриране отдясно, Диего Йоренте в опита си да изчисти мушна топката зад Лопес – 2:2.

След почивката Сосиедад бе близо до трето попадение, но удар на Мерино мина покрай вратата.

Все пак феновете на „Аноета“ имаха повод да се радват в 64-ата минута. Коварно центриране отдясно на Мерино бе засечено от Вилиан Жозе, който отново изведе Сосиедад напред – 3:2. Гостите имаха претенции за извършено нарушение срещу Лопес, но реферът не бе на това мнение.

В 72-ата минута гостите отправиха опасен удар чрез Гонсалес, но топката мина покрай левия стълб.

Превъзходна възможност се разкри пред Борха Иглесиас в 75-ата минута, но атаката на Еспаньол бе спряна заради засада. Останаха съмнения в коректността на решението на страничния рефер.

Малко след това домакините останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Микел Мерино.

В оставащите минути до края Росело се ориентира много добре и отигра една центрира топка. Топката обаче прелетя над вратата.

Микел Оярсабал бе на път да сложи точка на спора в 83-ата минута. Той се измъкна с лекота от отбраната и се озова на стрелкова позиция. Диего Лопес обаче реагира превъзходно и отрази.

В добавеното време Налдо можеше да донесе точката на „лос перикитос“, ала късметът н бе на негова страна.
Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)