Интер унижи Салернитана, Лаутаро изригна с четири гола (ВИДЕО))

Аржентинецът бе герой за тима си

Интер победи Салернитана с 4:0 в мач от седмия кръг на Серия А след четири гола на Лаутаро Мартинес. Победата върна "нерадзурите" на първото място в шампионата.

Първата опасност за Интер дойде в 10-ата минута. Дензъл Дъмфрис стреля, но ударът ме мина над напречната греда. 21 минути по-късно Салернитана също създаде положение. Ударът на Григорис Кастанос обаче бе неточен. Две минути преди края на редовното време на първата част, домакините застрашиха вратата на Ян Зомер още веднъж, но изстрелът на Жовани премина над напречната греда.

В 54-ата минута Лаутаро Мартинес се появи в игра от резервната скамейка. На аржентинеца му бяха нужни само 9 минути, за да открие резултата. В 66-ата минута гол на Салернитана бе отменен от ВАР заради засада.

В 77-ата минута Мартинес отбеляза втория си гол в срещата, след като бе намерен в наказателното поле от Николо Барела. Седем минути по-късно Интер получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Маркюс Тюрам. Зад топката застана Мартинес, който оформи хеттрика си.

Минута преди изтичането на редовното време, аржентинският нападател отбеляза четвъртото си попадение в двубоя, за да оформи крайния резултат.