Катания отново бие у дома – 1:0 над Фиорентина

След като в предишното си домакинство постигна впечатляваща победа с 3:1 над шампиона Интер, тимът на Катания отново спечели престижна победа у дома, този път над Фиорентина с минималното 1:0 в среща от 30-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана Маскара още във втората минута, а до края на срещата „Скуадра Виола” пропусна куп положения, с които можеше да стигне поне до точка на „Масимино”.

След като в предишното си домакинство постигна впечатляваща победа с 3:1 над шампиона Интер, тимът на Катания отново спечели престижна победа у дома, този път над Фиорентина с минималното 1:0 в среща от 30-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана Маскара още във втората минута, а до края на мача  „Скуадра Виола” пропусна куп положения, с които можеше да стигне поне до точка на „Масимино”. Джилардино и компания са все по-далеч от зона Шампионска лига.

Домакините от Катания поведоха в резултата още във втората минута. Отлична атака на „слоновете” стигна до Ицко, който центрира от дясно и качи топката на главата на Маскара, а за капитана на Катания не бе проблем да я вкара в мрежата на Фрей от около 2 метра за 1:0.

Фиорентина моментално се хвърли в търсенето на изравнително попадение, но първо удар на Фелипе бе спасен от Андухар, а малко след това Йоветич не успя да уцели вратата с хубав удар от границата на полето. С течение на времето натискът на „Скуадра Виола” се усили, но Монтоливо, Донадел и Джилардино направиха няколко пропуска и така преднината на Катания се запази до почивката.

През втората част „виолетовите” бяха пълни господари на терена и създадоха куп положения за гол, но Бабакар, Монтоливо и Джилардино направиха няколко пропуска, които костваха точки за момчетата на Чезаре Прандели. Катания пък заигра на контраатаки и на два пъти бе близо до втори гол, но Маскара и Макси Лопес не успяха да се разпишат от чисти позиции.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Катания записа нова престижна победа у дома, след като в предишното си домакинство надигра шампиона Интер. Тимът на Синиша Михайлович вече е 14-и с актив от 35 точки, на цели 7 от опасната зона. Фиорентина пък остава 10-и с 41 точки, на 7 от зона Шампионска лига.