Лацио и Наполи не се победиха в полуфинала за Купата (ВИДЕО)

Клозе даде преднина на "римските орли", попадение на Габиадини запази интригата за реванша

Лацио записа равенство 1:1 с Наполи в първия полуфинал между двата тима за Купата на Италия. Домакините поведоха чрез Мирослав Клозе в 33-ата, а равенството в двубоя бе възстановено от Габиадини в 57-ата, като по този начин интригата се запази за реванша на 08 април.

Домакините започнаха добре двубоя, а удар с глава на Мирослав Клозе в 8-ата минута срещна гредата. Слаб удар от малка дистанция Гонсало Игуаин не затрудни вратаря на домакините Бериша, а секунди по-късно Лацио отвърна, но изстрелът на  Марко Пароло бе избит в корнер.

Лацио поведе в резултата след бърза контра в 33-ата – Фелипе Андерсон  нахлу в полето на Наполи през централната зона и изведе Клозе между двама бранители, който пусна технично кълбото покрай вратаря за 1:0.

Домакините бяха близо до втори гол малко преди края на първата част, но Андухар спаси със сетни сили удар на Клозе, а при добавката на Фелипе Андерсон бранител на Наполи изчисти от голлинията.

След подновяване на играта  Габиадини засече с глава центриране от корнер на Давид Лопес, но топката се отби от гредата.

Гостите търсеха по-често гола през второто полувреме и Лацио се огъна в 57-ата. Игуаин бе изведен отлично зад отбраната на „римските орлите”, преодоля вратаря и пусна към влизащият на скорост Габиадини, който на празна врата възстанови равенството.

Реваншът между двата тима ще бъде на 08 април на стадиона на Наполи „Сан Паоло”.

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)