Милан спечели драматична победа срещу Фрозиноне след обрат (ВИДЕО)

"Росонерите" надвиха опонента си с 3:2

Милан спечели много трудно гостуването си на Фрозиноне от 23-тия кръг на Серия А. „Росонерите“ се наложиха с 3:2 като трябваше да правят обрат от 1:2.

Оливие Жиру, Матео Габия и Лука Йович се разписаха за Милан, докато за домакините точни бяха Матиас Суле и Лука Мацители.

След трудния успех „червено-черните“ заемат третото място в класирането с актив от 49 точки, докато Фрозиноне е 14-и с 23.

В 17-ата минута Милан излезе напред в резултата. Рафаел Леао намери Жиру в наказателното поле, а френският таран не пропусна да се разпише. Останаха съмнения за засада, но проверката на ВАР не показа нередност.

В средата на първата част Фрозиноне получи правото да бие дузпа. Леао игра с ръка в наказателното поле, отново се намеси ВАР. Зад топката застана Матиас Суле, който прати топката неспасяемо в мрежата – 1:1.

В 65-ата минута Милан се оказа догонващ в резултата. Мацители направи индивидуален пробив, който завърши с попадение за пълен обрат.

Седем минути по-късно Матео Габия засече с глава центриране и изравни 2:2. В герой за „росонерите“ се превърна Лука Йович. Сръбският нападател отбеляза победния гол за Милан в 81-вата минута. При 3:2 Фрозиноне нямаше отговор.

В следващия кръг от Серия А за Милан предстои тежко домакинство на Наполи, докато Фрозиноне гостува на Фиорентина.

По-рано през деня се изиграха още два мача от италианския елит, в които не падна нито един гол. Емполи-Дженоа и Удинезе-Монца завършиха при 0:0.