Българин за първи път оглави комисия на Европейската атлетическа асоциация

Българин  за първи път оглави комисия на Европейската атлетическа асоциация

Президентът на Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов влезе в история, като първия българин избран да оглави комисия към Европейската атлетическа асоциация (ЕАА).

Президентът на Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов влезе в  история, като първия българин избран да оглави комисия към Европейската атлетическа асоциация (ЕАА). Това стана по време на заседанието на Съвета на ЕАА във Франкфурт на което членовете гласуваха Карамаринов да застане начело на комисията по Планинско бягане. Също така той и испанеца Хосе Луис Де Карлос ще продължат да ръководят Състезателния комитет на ЕАА. 

„Това е поредното  признание за възможностите на Българска  федерация лека атлетика, коментира  Карамаринов. - Изключително съм горд, че за първи път българин оглавява комисия към Европейската атлетическа асоциация. Не случайно планинското бягане е отделено в отделна комисия, защото ръководството на ЕАА обръща изключително внимание на този вид спорт. Считаме, че планинското бягане, а и дисциплината крос кънтри имат голямо бъдеще с цел интигриране на младите хора към спорта и природосъобразен начин на живот”.

На Съвета на ЕАА във Франкфурт бе определен и домакина на Европейското отборно първенство – Суперлига за 2013 г. Единодушно за домакин на състезанието бе избран Гейтсхед (Вбр). Другите кандидати бяха Брауншвайг (Гер), Бидгошч (Пол) и Острава (Чех).

Суперлигата през 2011 г ще се проведе на 18-19 юни в Стокхолм, а Карамаринов ще е председател на Жури д’Апел. През април тази година по време на 22-ия конгрес на ЕАА в Лондон президентът на БФЛА бе преизбран за нов 4-годишен мандат като член на Съвета.
Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала