Болт надделя над Гатлин за титлата на 200 м (ВИДЕО)

Болт надделя над Гатлин за титлата на 200 м (ВИДЕО)

Спринтьорът от Ямайка спечели четвърто злато от първенства на планетата

Спринтьорът от Ямайка и шесткратен олимпийски шампион Юсейн Болт стана световен шампион в бягането на 200 метра за мъже на първенството на планетата в китайската столица Пекин с време 19,55 секунди, което е най-добър резултат за сезона, и защити титлата си от предишното световно първенство. Това е четвърти златен медал от световни първенства за Юсейн Болт на 200 метра.
 
Юсейн Болт спечели златен медал и в бягането на 100 метра в Пекин и има общо 10 златни медала от световни първенства. Както и в бягането на 100 метра, Юсейн Болт отново доминираше над американеца Джъстин Гатлин, наказван два пъти заради употреба на допинг.
 
Джъстин Гатлин спечели сребърния медал с време 19,74 секунди. Носител на бронзов медал в бягането на 200 метра стана южноафриканецът Анасо Жободвана с време 19,87 секунди.
 
Класиране в бягането на 200 метра за мъже:
 
1/ Юсейн Болт /Ямайка/ - 19,55 секунди
 
2/ Джъстин Гатлин /САЩ/ - 19,74 секунди
 
3/ Анасо Жободвана /ЮАР/ - 19,87 секунди
 
4/ Алонсо Едуард /Панама/ - 19,87 секунди
 
5/ Жарнел Хюз /Великобритания/ - 20,02 секунди
 
6/ Рамил Гюлиев /Турция/ - 20,11 секунди
 
7/ Феми Огуноде /Катар/ - 20,27 секунди
 

8/ Никел Ашмийд /Ямайка/ - 20,33 секунди. 

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас