Карамаринов бе преизбран за президент на БФЛА

Карамаринов бе преизбран за президент на БФЛА

Гласуваха нов 5-годишен мандат на настоящия управителен съвет

Общото събрание на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) гласува нов 5-годишен мандат на настоящия управителен съвет в състав Добромир Карамаринов, Асен Христов, Руен Панчев, Румен Йонков, Златин Йонков.

Карамаринов бе преизбран за президент на федерацията, а Асен Христов и Руен Панчев запазиха постовете си на вицепрезиденти. За Добромир Карамаринов това е четвърти пореден мандат начело на федерацията.

"Изключително съм доволен от активността на участниците в събранието", коментира след избора Карамаринов. "Горд съм, че за пореден път ми бе оказано доверие да ръководя БФЛА. Ще работя, както и досега, за просперитета на нашия спорт".

Участие на отчетно-изборното събрания на БФЛА в Плевен взеха 74 клуба.

 

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.