Конкурентка на българки гръмна с допинг преди Олимпийските игри

Конкурентка на българки гръмна с допинг преди Олимпийските игри

Вижте подробности

Румънската състезателка в скока на дължина и в тройния скок Флорентина Юшко няма да вземе участие на Олимпийските игри в Париж, след като е дала положителна допинг проба. 

28-годишната спортистка е заявила, че не знае как забраненото вещество фуросемид е попаднало в нейното тяло, като отрича да е взимала непозволени препарати. Румънските власти призоваха за по-малка санкция и връщане на нейните състезателни права.

Представители на антидопинговата комисия са установили, че тя не е невинна и ще трябва да изтърпи лишаване от състезателни права за срок от две години. 

Юшко е бронзова медалистка от Европейското първенство в зала в Прага през 2015 година.

Според решението Юшко ще бъде лишена от състезателни права за две години със задна дата от 1 феврури тази година.

Както е известно в скока на дължина ще участва Пламена Миткова, а в тройния скок Габриела Петрова. Така двете ще имат една конкурентка по-малко. 

Това не е първият случай на допинг на Олимпиадата. В сряда борецът от Тунис Амин Гиехичи бе отстранен от участие. Причината е, че той е отказал да се яви на тестове за допинг и е спечелил квотата си за Париж, когато е имал забрана за участие в международни състезания, предаде "Ройтерс". 

Крум Захариев с бронз и личен рекорд на Балканиадата

Отлично представяне на българина в десетобоя

Габриела Петрова с личен рекорд и подиум в Германия (ВИДЕО)

Габриела Петрова постигна личен рекорд за сезона в тройния скок на турнира по лека атлетика в германския град Есен

Шампионът Илиев: Очаквах титлата, но с по-силен резултат (ВИДЕО)

Христо Илиев застана пред медиите във Волос, Гърция, след впечатляващия си успех, с който донесе на България първа балканска титла от Балканиадата.

Титла и пет медала за България в първия ден на Балканиадата по лека атлетика (ВИДЕО)

Българските състезатели спечелиха един златен и четири бронзови медала в първия ден на Балканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в гръцкия град Волос.

Саръбоюков с бронз на Балканиадата във Волос (ВИДЕО)

Българинът със скок на 8.04 метра

Христо Илиев е балкански шампион на 100 метра!

Време от 10.25 секунди донесе златото на българина