Най-бързият в света с ново олимпийско предизвикателство

Най-бързият в света с ново олимпийско предизвикателство

Прочетете подробности

Световният шампион на 100 м, 200 м и 4х100 м Ноа Лайлс (САЩ) залага ново предизвикателство в атлетическата си кариера.

Спринтьорът сподели, че може да участва в тима на страната си на щафетата на 4х400 м по време на Олимпийските игри в Париж догодина.

„Целя ли се за четири златни медала в Париж, добър въпрос“, каза той с широка усмивка пред L´Équipe. - Говорих за това наскоро с близък приятел, той ми напомни за времето, когато аз също бягах 4x400 м... Замислих се, обичам да се откъсвам от обичайните модели. Ако някой ми го предложи в Париж, няма да откажа! Видях, че тялото ми издържа добре на натоварения график в Будапеща. Ако 4х400 м е последен старт на голям шампионат, защо не?" 

Кенийци спечелиха Софийския маратон

И при мъжете, и при жените

Близо 1200 участници в масовия старт на 5 км подгряха Софийския маратон

Близо 1200 участници стартираха в 5 км FIB Mass Run и подгряха 42-рото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025 в неделя

Полицията предодврати опит за самоубийство на Софийския маратон

Мъж опита да отнеме живота си по време на Софийския маратон

Саръбоюков в Топ 3 в Европа

Европейският шампион в скока на дължина в зала Божидар Саръбоюков достигна до финала в класацията Изгряваща звезда на Европа за 2025 г. при мъжете.

Койнаре ще приеме балканско първенство през 2026 г.

Балканската атлетика (АБАФ) проведе редовния си конгрес преди Балканската гала на 3 октомври в Птуй, Словения, а двадесет страни членки на организацията взеха и решения касаещи спортния календар на АБАФ за 2026-а.

Божидар Саръбоюков получи приз

Българинът с награда за "Изгряваща звезда" на годината от Асоциацията на балканските атлетически федерации

Световният шампион Ружди Ружди: Мотивират ме резултатите

Световният шампион от първенството на планетата по лека атлетика за хора с увреждания от Делхи 2025 Ружди Ружди заяви, че му е било мечта да подобри световния рекорд, а самият той се мотивира от добрите резултати

Осем хиляди души от 66 страни ще вземат участие в Софийския маратон

Маратонът ще се проведе на 12 октомври

Георги Павлов призова за оттегляне на съдебните жалби преди новото Общо събрание

Ново Общо събрание на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) ще се проведе на 8 ноември, след като Софийски градски съд взе решение да го насрочи по искането на клубовете в ЧОУ „Св. Георги“.