Общо 7 българи на Европейското по лека атлетика в зала

Общо 7 българи на Европейското по лека атлетика в зала

Вижте всички наши участници

Седем български състезатели ще участват на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Апелдоорн (Нидерландия) от 6 до 9 март, съобщиха от БФЛА.

Пламена Миткова (скок дължина) и Габриела Петрова (троен скок) ще се борят за призово класиране при жените, а при мъжете в състава са включени Христо Илиев и Никола Караманолов (60 метра), Божидар Саръбоюков (скок дължина), Лъчезар Вълчев (троен скок) и Тихомир Иванов (скок височина).

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 Миткова е пета в европейската ранглиста за сезона с 6.70 метра.

Световният и европейски вицешампион за младежи до 20 години Саръбоюков пък е трети в континенталната класация за настоящата кампания с 8.19 метра.

Начева: Искам да покажа най-доброто от себе си

В мен се борят двете страни, призна състезателката на троен ско

Христо Илиев: Очаквам да вляза на финал на световното първенство

Новият национален рекордьор в спринта на 60 метра Христо Илиев заяви, че отива на световното първенство в зала с амбицията за класиране на финал.

Георги Павлов: Самото участие на световното първенство в зала е голям успех за нашите атлети

България ще бъде представена от петима атлети на световното първенство в зала, което ще се проведе в полския град Торун от 20 до 22 март, а президентът на федерацията Георги Павлов заяви, че самото тяхно участие там е голям успех.

Валентин Андреев получи контузия на Европейската купа по хвърляния в Никозия

Малшанс лиши Валентин Андреев от силен резултат на чук на Европейската купа по хвърляния, която се проведе в Никозия, Кипър.

Рекорд за наша атлетка в Измир

Успешно се представиха българските състезатели на Балканиадата по спортно ходене в Измир (Турция).

Пращаме пети атлет на световно в зала

Поредна добра новина за българската лека атлетика.