Шестима българи на Европейското по лека атлетика

Шестима българи на Европейското по лека атлетика

Шестима състезатели ще представят България на Европейското първенство по лека атлетика от 10 до 16 август в английския град Бирмингам, съобщиха от БФЛА.

Континенталният шампион в зала на скок дължина от Апелдоорн 2025 Божидар Саръбоюков ще участва в коронната си дисциплина, а в тройния скок при жените ще се състезават  европейската вицешампионка на закрито от Прага 2015 Габриела Петрова и световната шампионка за девойки до 20 години от Тампере 2018 Александра Начева.

В спринта на 100 метра ще стартира Христо Илиев, а при жените на 200 метра ще участва Кристен Радуканова. В маратона при жените ще се включи Маринела Нинева.

Общо 1645 атлети (840 мъже и 805 жени) са заявили участие в отделните дисциплини на Европейското първенство в Бирмингам.

Саръбоюков с две Диамантени лиги до края на месеца

Лекоатлет номер 1 на България за 2025 година Божидар Саръбоюков ще участва в две състезания от Диамантената лига до края на месеца, съобщиха от БФЛА.

Кристен Радуканова отпадна в сериите на 200 м на Европейското по лека атлетика

Кристен Радуканова завърши осма в последната трета серия от квалификациите в бягането на 200 метра при жените на европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам.

Преди Саръбоюков - мъжката ни атлетика с медал преди 28 г.

Божидар Саръбоюков донесе първи медал от 28 г. насам за мъжката ни атлетика от европейски първенства!

Саръбоюков: Щастлив съм най-вече за себе си и за треньора ми

Божидар Саръбоюков спечели бронзов медал на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам.

Британски триумф в спринта на 100 м

Представителят на домакините Ромел Глейв триумфира в спринта на 100 метра във втория ден на европейското първенство по лека атлетика в английския град Бирмингам.

Саръбоюков донесе първи медал на България от Европейското по лека атлетика от 8 години насам (ВИДЕО)

Четвърта поредна титла за Тентоглу