Стефка Костадинова: Медалите в Рио не са важни

Стефка Костадинова: Медалите в Рио не са важни

Не ставам за политик, защото не мога да лъжа

"В Рио де Жанейро не е важно да вземем медали, а да се представим добре". Това обяви председателят на БОК Стефка Костадинова. Според световната рекордьорка във високия скок основната цел пред родните федерации и Министерството на спорта трябва да бъде развитието на младите ни таланти, които да атакуват отличията на Игрите през 2020-а.
 
"От догодина държавата ще даде над 6 милиона за детския спорт. Важно е сега да инвестираме в децата и след 8 години да постигнем успехи. Стягаме коланите, стягаме редиците. Трябват инвестиции в треньорите, в младите спортисти. Това са важните неща. Времето ще покаже какво ще се случи в Рио. Винаги стават изненади", заяви Костадинова в "Пред банята" no ТВ7.
 
Шефът на БОК допълни, че не очаква да бъдат спечелени медали на Зимните игри в Сочи през 2014-а. "Догодина започваме подготовката за зимните олимпийски игри. Имаме Александра Жекова, Владимир Зографски u биатлонисти. Надявам се спортистите да се опазят от контузии, да покрият нормативите и да се представят успешно през новата година. Аз лично не очаквам медали от олимпийските игри в Сочи".
 

Фаворитите на Костадинова за Спортист на 2012-а са Станка Златева, Ивет Лалова, Тервел Пулев u Кубрат Пулев. Относно евентуално бъдещо поприще в политиката тя е категорична. "Аз не ставам за политик, не мога да лъжа хората. Имала съм предложения и съм отказвала. Това не е моето поприще".  

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.