Юсуф Саад Камел се класира за полуфиналите на 800 метра

Юсуф Саад Камел се класира за полуфиналите на 800 метра

След само два часа сън световният шампион на 1500 метра Юсуф Саад Камел (Бахрейн) се класира за полуфиналите на 800 метра, по време на световното първенство по лека атлетика в Берлин

След само два часа сън световният шампион на 1500 метра Юсуф Саад Камел (Бахрейн) се класира за полуфиналите на 800 метра, по време на световното първенство по лека атлетика в Берлин.
 
Той спечели четвърта серия с време 1:46,43 мин. "Изморен съм. Не съм спал миналата нощ след финала на 1500 метра", каза състезателят от Бахрейн. Камел, който всъщност е роден в Кения, ще се опита да спечели втория си златен медал на шампионата на 800 метра.
 
Полуфиналите в дисциплината са в петък. Освен това, Кенениса Бекеле (Етиопия) ще се опита да стане първият мъж в историята на световните първенства с дубъл - титли на 5000 и на 10 000 метра.
 
В понеделник Бекеле за четвърти пореден път стана световен шампион в дългата дистанция, а днес заяви и участие в 5000 метра.
Миналата година на Олимпиадата в Пекин Бекеле спечели златните отличия и в двете дистанции.

 

Сериите на 5000 метра са по-късно днес, а финалът - в неделя. Етиопецът взе бронзово отличие на 5000 метра на световното първенство през 2003-та година. 

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.

Нови национални шампионати в календара на атлетиката

Няколко нови национални шампионати се включват в спортния календар на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) за 2026 година, обявиха от централата.

Диамантената лига с удвоен награден фонд през 2026 г.

Удвоени премии очакват атлетите в 17-ото издание на Диамантената лига.

Иво Балабанов и Девора Аврамова са шампионите на България по крос кънтри

Иво Балабанов и Девора Аврамова станаха шампиони на България по крос кънтри на първенството, което се проведе в Пирдоп.

Саръбоюков е подгласник на Изгряващата звезда на Европа

Полякът Хуберт Трошчанка беше избран за "Изгряваща звезда" на Европейската атлетика, а Божидар Саръбоюков и Матео Сиоли са подгласници.