Актуалната ”Мис България Ромина Андонова е корицата на новия броя на списание “Плуване & Водна топка”. Половинката на футболиста на „Левски” Дарко Тасевски направи специална фотосесия на басейн „Диана”. Влюбената в плуването Ромина поддържа формата си и с бокс под ръководството на Борислав Бояджиев, който тренира аса Тервел Пулев.
В първия брой за годината на “Плуване & Водна топка” е историческо и заради интервюто с Панчо Гюрков, който близо три десетилетия беше начело на представителния отбор. Под негово ръководство „синият” ни спорт записа най-големите успехи - олимпийската титла на Таня Богомилова, двете отличия от Сеул’88 на Антоанета Френкева, призовете от световното първенство в Мадрид 1986 г. и още много от европейски шампионати в периода 1983-1989 г.
Сериозно внимание, плюс плакат, е отделено на митичния Марк Шпиц, който през 1972 година записа уникалното постижение от седем олимпийски титли, гарнирани с още толкова световни рекорда.
За ценителите на „сините” спортове в полза ще са и ранглистите за изминалата година. Почитателите на синхронното плуване пък ще се върнат към дебютното и единствено участие на най-нежния спорт в басейна на олимпийски игри (Атина 2004) – чрез спомените на Ася Анастасова-Стоянова и Богдана Зарева.
Любителите на скоковете във вода ще прочетат изповедта на най-добрия в Европа Дмитрий Саутин. “Плуване & Водна топка” навлиза в дълбоките води и чрез един от набиращите популярност спортове сърфски. Каякът в открити води е любим на Йън Торп, а у нас трупа почитатели чрез бившия републикански шампион по плуване Боян Златарев.
Сред пироните в броя е и спомена през погледа на Асен Минчев за колегата, колосален ватерполист и международен съдия Никола Ексеров.
”Мис България” Ромина Андонова, украси списание “Плуване & Водна топка”
