Невиждано голово шоу (ВИДЕО)

Хибърниън и Рейнджърс завършиха 5:5

Невероятно голово шоу сътвориха Хибърниън и Рейнджърс в последния кръг от сезона в първенството на Шотландия. Двата тима завършиха при зрелищното 5:5!

Домакините от Хибс поведоха с 3:0 още до 22-ата минута. Гостите обаче се развихриха и още до почивката изравниха за 3:3. А през второто полувреме нанизаха още две попадения, за да поведат с 5:3. В 70-ата минута Хибърниън върна едон гол за 4:5, а крайното 5:5 оформи Джейми Макларън в последната минута.

Селтик е шампион и ще играе в квалификациите на Шампионската лига. Хибърниън е втори, а Рейнджърс – трети. Двата тима ще участват в Лига Европа. Директно изпада Рос Каунти, а Партик Тисъл ще играе плейоф за оставане в групата. В елита влиза Сейнт Мирън.