България спечели среброто от купата на нациите

България спечели среброто от купата на нациите

България спечели сребърното отличие от състезанието за купата на нациите в дисциплината супермото, след като изостана на две точки от победителя Италия.

България спечели сребърното отличие от състезанието за купата на нациите в дисциплината супермото, след като изостана на две точки от победителя Италия. Родните национали се представиха по великолепен начин на трасето "Долна Митрополия" край град Плевен, но отново, както и през 2009 година, останаха на две наказателни точки от първото място. Този път то беше спечелено от Италия.

Натурализираният финландец Мауно Хермунен спечели трето място в първия манш с време 19:45.223 минути, като изостана на 4.003 секунди от лидера Павел Кеймар от Чехия. Втори пък беше германецът Бернд Хиймер, докато Александър Георгиев завърши далеч назад на 15 място. Добрите новини за българския отбор дойдоха от манш номер две, в който звездата на родния мотоциклетизъм Ангел Караньотов спечели с време 19:37.932 в 14-те обиколки на най-доброто трасе в света. Зад него обаче се класираха пилоти на фаворитите Франция и Италия, с което националите не успяха да се възползват на чешката победа от предния манш и останаха извън първото място в отборното класиране.

Големите надежди на България бяха свързвани със силно представяне в последния манш, където стартираха Караньотов и световният шампион в клас S1 - Хермунен. Младият българин остана втори с едва 0.242 секунди изоставане от италианеца Иван Ладзарини, докато натурализираният финландец финишира четвърти зад Силван Бидар от Франция. Така българите останаха пред французите, но загубиха първото място с две точки пасив срещу Италия.

Класиране по нации:

1. Италия (Иван Ладзарини, Кристиян Равалия и Тео Монтисели) - 23 н.т.

2. България (Ангел Караньотов, Мауно Хермунен и Александър Георгиев) - 25

3. Франция (Силвен Бидар, Тома Шареир и Уорън Бугар) - 32

4. Чехия (Павел Кеймар, Томаш Травничек и Милан Ситнякски) - 36

5. Австрия (Лукас Хьолбахер, Ханес Майер и Рудолф Бауер) - 38

6. Германия (Бернд Хиймер, Ян Дайтенбах и Кевин Вюртерле) - 60

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината

Страхотен Никола Цолов с първи подиум във Формула 2 (ВИДЕО)

Той направи страхотно състезание

Никола Цолов излиза във втория си спринт от Формула 2 днес

Българският пилот Никола Цолов излиза във втория си спринт във Формула 2

Стюардите наказаха Никола Цолов след квалификацията с три места

Никола Цолов беше наказан от стюардите на Гран При на Абу Даби след края на квалификацията във Формула 2

Никола Цолов: Надявам се на чист старт и добро състезание утре

„В Катар имахме добро състезателно темпо, надявам се, че и този път ще е така", каза пилотът

Никола Цолов ще започне от първа линия спринта в Абу Даби

Българинът зае девета позиция в квалификацията

Никола Цолов даде 15-о време в тренировката преди Гран при на Абу Даби

Българинът Никола Цолов даде 15-о време в свободната тренировка преди Гран при на Абу Даби във Формула 2. Българският пилот на Кампос Рейсинг направи обиколка в рамките на 1:40.389 минути на 5.281-километровото трасе "Яс Марина". 

ФИА пред съдебен казус

Ръководството на Формула 1 може да върне единствения кандидат за президент Мохамед Бен Сулайем през следващата седмица, но е изправен пред съдебно разследване през февруари, заяви адвокат на потенциалния опонент Лора Виларс.

Французин спечели девета шампионска титла в WRC

Себастиан Ожие изравни рекорда на Себастиан Льоб