Италианец стартира от първа позиция в Гран при на Франция в Мото GP

Италианец стартира от първа позиция в Гран при на Франция в Мото GP

Шесткратният шампион в "кралския клас" Марк Маркес с Хонда ще стартира десети

Франческо Баная ще стартира от първо място в Гран при на Франция в световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МотоGP. Състезателят на Дукати спечели квалификацията в Льо Ман, докато световният първенец Фабио Куартараро остана едва на четвъртата позиция.

25-годишният италианец беше най-бърз с време 1:30.450 минути и изпревари с 0.069 секунди своя съотборник Джак Милър.

Алейш Еспаргаро от Априля ще започне от трето място в неделната надпревара, след като остана на 0.159 секунди зад Милър.

Шесткратният шампион в "кралския клас" Марк Маркес с Хонда ще стартира от десета позиция.

Никола Цолов даде трето време на тестове във Формула 2

Българският пилот Никола Цолов даде трето време в сутрешната сесия от третия ден на предсезонните тестове на Формула 2 в Барселона, изоставайки с близо десета от секундата от съотборника си в Кампос Рейсинг - Ноел Леон от Мексико.

Никола Цолов с 12-то време на сутрешната сесия в Барселона

Българинът Никола Цолов даде 12-о време на сутрешната сесия в тестовете във Формула 2 в Барселона

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината