Министър Красен Кралев: Работим за възраждане на славата на Рали „Албена - Златни пясъци“

Министър Красен Кралев: Работим за възраждане на славата на Рали „Албена -  Златни пясъци“

Възстановяване на Рали „Албена – Златни пясъци“ и маратон на Варна са два проекта, по които Министерство на младежта и спорта и Община Варна работят усилено.

Възстановяване на Рали „Албена – Златни пясъци“ и маратон на Варна са два проекта, по които Министерство на младежта и спорта и Община Варна работят усилено. Това съобщи по време на посещението си в морската столица министър Красен Кралев.
„Заедно с кмета Иван Портних работим за възраждане на славата на старото Рали „Албена – Златни пясъци“, каза Красен Кралев. Той добави, че вече има решение Рали България да се премести във Варна.

Министерство на младежта и спорта ще организира три маратона през 2016 г., като към традиционния маратон на София, ще се включат Варна и Стара Загора. Предвижда се трите маратона да имат общ награден фонд. „Варна заслужава да има състезание от най-висок ранг“, каза Кралев.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди варненски спортисти, като на церемония в сградата на Община Варна плакети получиха Захари Дамянов, спортист №1 на Варна за 2015 и световен шампион по карате киокушин и неговия треньор Емил Костов и Александър Петров, световен шампион по кикбокс.

С 20% са увеличени средствата за подпомагане на спорта за хора с увреждания през 2016 г., съобщи още министър Кралев. Средствата се предоставят от новата „Програма за развитие на спорта за хора с увреждания“, която за първи път дава възможност на спортове като баскетбол, гербане, канадска борба да получат финансиране от ММС.

Кметът на Варна Иван Портних показа на Красен Кралев новия бус, който общината е закупила по социалната си програма за извозване на хора с увреждания. Министър Кралев сподели, че ММС ще осигури колички за отборите по баскетбол за хора с увреждания в София, Варна и Бургас. „По правилно е да дадем чрез финансиране възможност на повече хора да практикуват спорт, а не да се фокусираме само върху спечелването на медали“, каза пред журналистите Красен Кралев. Той обясни и новата философия на финансиране на спортните федерации. През 2016 г. са заложени критерии, които разпределят федерациите в 3 групи. Ще се даде приоритет на спортове, които имат призови класирания на Олимпиади, Световни и Европейски първенства, на спортове, които имат значима социална функция и на развиващите се спортове, които бележат напредък. Няма да получат финансиране федерации, които не отговарят на критериите и не развиват спортовете си. „Тези федерации, които са полезни за обществото, имат призови класирания и полагат усилия да развиват спортовете си, ще получат повече средства“, заяви министър Кралев.
 

Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от Гран при на Арагон в MotoGP

Двукратният шампион Франческо Баная с Дукати завърши едва на 12-то място днес

Дейвид Култард обеща грандиозно шоу в София

Автомобилното събитие Red Bull Showrun Sofia 2025 е със свободен вход за всички любители на високи скорости и майсторски умения при шофирането

Никола Цолов: За мен е сбъдната мечта да се кача в болид от Формула 1

"Феновете могат да очакват страхотно събитие, аз със сигурност ще настръхна от шума", каза той

Себастиен Ожие води в автомобилното рали Сардиния

Осемкратният първенец от отбора на Хонда измина днешните шест скоростни отсечки за 1:10:33.1 часа

BMW CE 02: Защо електрическият мотор е умна инвестиция за градския човек?

Надали има човек, който тайничко да не завижда на всеки моторист, който безпроблемно преодолява всички задръствания в натоварения трафик.