Неудържим Франческо Баная и на „Шпилберг“

Неудържим Франческо Баная и на „Шпилберг“

Водачът в генералното класиране на MotoGP спечели спринтовото състезание

Водачът в генералното класиране на MotoGP Франческо Баная спечели спринтовото състезание на пистата "Шпилберг" преди неделното Гран при на Австрия.

Италианският пилот на Дукати стартира от полпозишън и безпроблемно измина 14-те обиколки, за да види карирания флаг 21:01.844 минути след старта на състезанието. За Баная това бе 50-и пореден старт на първа редица и осма победа в някакъв вид състезание през сезон 2023.

Втори на 2.056 секунди остана Брад Биндер с КТМ. Южноафриканецът потегли от четвърта позиция, но направи много добър старт и още на първия завой зае втората позиция, която не изпусна до края. На трето място финишира испанецът Хорхе Мартин с Прамак Дукати, който остана 5.045 секунди от победителя Баная. Мартин отбеляза страхотен прогрес по време на състезанието, тъй като потегли едва 12-и.

С успеха си Баная вече има 226 точки, с 46 повече от втория Хорхе Мартин, който е със 180. На трето място със 167 точки е италианецът Марко Бедзеки от отбора на VR46, който отпадна още в първата обиколка.

Едва за 6 години: Марк Маркес с операция №8

Световният шампион в MotoGP лекува рамото си

Микеле Пиро заменя контузения шампион Марк Маркес в Гран при на Австралия

Тестовият пилот Микеле Пиро ще замени контузения шампион Марк Маркес в състезанието за Голямата награда на Австралия в първенството по мотоциклетизъм в клас МотоGP, съобщават от отбора на Дукати в петък.

Отмениха автомобилно рали у нас заради липса на безопасност

Решението е взето след внимателна оценка на всички фактори

Катастрофиралият пилот във Варна с положителна проба за наркотици

Информацията бе съобщена от ОДМВР-Варна след полевия тест

Марк Маркес е с фрактура след падането в Индонезия

Дясното рамо на световния шампион в MotoGP е пострадало

Тежък инцидент прекрати ралито “Аладжа Манастир” 2025 край Варна

Загинал е зрител, жена е с опасност за живота в болница, а броят на ранените постоянно нараства

Фермин Алдегер спечели Гран При на Индонезия в MotoGP

Новобранецът Фермин Алдегер спечели първа победа в кариерата си в MotoGP на Гран При на Индонезия, след като новият шампион Марк Маркес катастрофира след тежък сблъсък с Марко Бедзеки

Хорхе Мартин претърпя операция в Испания

Миналогодишният първенец в клас MotoGP на Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта Хорхе Мартин претърпя успешно операция, съобщават от отбора му Априля

 Марк Маркес си върна титлата в MotoGP

Испанецът Марк Маркес отново е световен шампион в MotoGP. Той си гарантира титлата за 2025 година след като завърши на второ място в състезанието за Голямата награда на Япония, която беше спечелена от неговия съотборник в Дукати Франческо Баная.