Рекордьор напусна рали "Дакар"

Рекордьор напусна рали "Дакар"

Вижте причината тук:

Френският пилот Стефан Петерханзел бе принуден да напусне рали "Дакар" след инцидент на волана на хибридния си автомобил Ауди, съобщиха организаторите, цитирани от АФП.

При катастрофата неговият съотборник Едуар Буланже бе ранен. Той получи болки в гърба и бе отведен в медицински център, където ще му бъдат направени пълни изследвания.

57-годишният Петерханзел е рекордьор по победи на ралито, като е наричан "Господин Дакар". Инцидентът стана на 212-ия километър в шестия етап на състезанието, и то в момент, в който той бе начело на класирането. Испанецът Карлос Сайнс с Ауди претърпя инцидент на същото място, добавиха организаторите.

Никола Цолов ще кара в благотворително картинг състезание в България

Българската звезда на Формула 2 Никола Цолов ще вземе участие в първия кръг от шампионата за издръжливост на Karting Events Bulgaria, в който ще се включат рекордните 67 отбора

Тиери Нювил оглави Рали Хърватия след сериозен проблем за Сами Паяри в края на състезателния ден

Белгиецът има преднина от 1:14.5 минути срещу Такамото Кацута (Япония, Тойота) преди заключителните отсечки в неделя

Отлично начало на сезона за Дани Цанков в мотокроса

Един от най-талантливите български състезатели в мотокроса – Дани Цанков (17 г.) – направи впечатляващо завръщане на пистата след близо двегодишно отсъствие от големите състезания.

Дукати успокои за състоянието на Марк Маркес

Световният шампион падна лошо в първата свободна тренировка преди ГП на САЩ

Марк Маркес спечели спринта в Бразилия

Същинското състезание е утре вечер

Льоклер: Битката с Мерцедес ще е много интересна

„Това състезание потвърди, че разликата ни е половин секунда", каза той