Супер мото шоуто започва пред Националния стадион днес

Супер мото шоуто започва пред Националния стадион днес

Събитието стартира в 17:30 часа

В 17.30 ч. днес в зоната пред Националния стадион започва супер мото шоу от професионалисти. По улица Гурко, от централния вход на стадиона до Министерството на младежта и спорта, ще можете да видите екшънът от дрифт, карт и мото-стънт изпълненията на състезатели, които ще вдигнат адреналина със своите атракции и трикове на две и на четири колела. Майстор пилотите от СК „Mirafiori“, водени от дрифт шампиона Александър Язов ще представят висша техника, за целта вече са изградени две конструкции и малък мост, а един болид ще бъде вдигнат да виси във въздуха. За първи път ще има шоу от коли на две гуми, наред с номера на четириколки. Зрителите ще могат да се насладят на изпълненията на Николай Върбицалиев, републикански шампион на картинг и единственият български пилот във Формула Рено. Уъркшоп на картинг започва в ранните следобедни часове.

 
С дрифт, карт и мото-стън атракциите ще завърши тридневният Extreme Fest, организиран от Фондация "София - Европейска столица на спорта" и Столична община. Днес следобед имате и последна възможност да опитате от екстремните активности, практикувани в градска среда, позиционирани в Княжеската градина, около монумента на Съветската армия. Там продължава и баскет турнирът 3Х3, който днес обещава най-много емоции, тъй като ще излъчи шампионите в групата над 18 г., продължават и скоковете с бънджи.
 
Тази година допълнителен колорит във Феста внесе Карнавалното велосипедно шествие, което вчера оцвети улици и паркове на София. През цялото време двете групи бяха съпроводени от теглени от колела музикални платформи и бяха приветствани от хиляди столичани. След пристигането в Княжеската градина Велокарнавалът стана част от програмата на Extreme Fest. Пъстрото множество се сля с участниците и гостите на Феста, последваха импровизирани състезания и конкурси за „Най-атрактивен велосипед, за „Най-атрактивен костюм“ и за „Най-колоритен малчуган“. Късно снощи завърши супер атракции демонстрираха  майсторите на състезания по скейт, БМХ и ролери, събрали многобройна публика.
 
Огромен интерес предизвикаха демонстрациите по фехтовка, художествена гимнастика и таекуондо. Майстор Мирослав Лисичков и неговият опенент Ангел Чернаев показаха техники от "Историческата фехтовка" пред погледа на млади фехтовачи от Академия "Етрополски". Много деца направиха на Феста първи досег с художествената гимнастика и пожелаха да станат като олимпийските медалистки от българския национален ансамбъл в Рио. В демонстрациите по бойни техники и таекуондо се включиха състезателите от Централния полицейски таекуондо клуб, които под ръководството на главния треньор Венцислав Игнатов се подготвят за участие на предстоящото в България следващата година Европейско първенство. Много се пробваха и в скоковете с бънджи на крана опънал стрелата много над монумента на Съветската армия. Най-весело бе в сектора за бъбъл футбол, където опашката от желаещи да се поблъскат с прозрачните глобуси бе най-голяма.
 
Всички активности отбелязват Европейската седмица на спорта и откликват на желанието София да става все по-спортна, модерна и красива. Те са част от богатата програма от над 30 събития през 2016 г., които се организират от София2018 за да имат софиянци и гостите на града повече възможности за спорт и активен начин на живот.
Марк Маркес катастрофира, брат му Алекс спечели в Испания и го бутна от върха в MotoGP

Братята Маркес са спечелили 4 от досегашните общо 5 състезания през сезона

Марк Маркес с нов триумф в MotoGP

С победата Марк Маркес увеличи на 20 точки преднината си в генералното класиране

Федерер ще открие "24 часа на Льо Ман"

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък

Цолов влезе във видео играта на Ф1

От EA Sports обявиха списъка с пилотите, които ще присъстват в играта

Марк Маркес спечели и голямата гонката от MotoGP в Катар

Испанският пилот на Дукати Марк Маркес спечели Гран при на Катар в MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание в Катар в клас Мото GP (ВИДЕО)

Испанецът от отбора на Дукати водеше във всички обиколки, след  като тръгна от първа позиция

Супер! Цолов спечели спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн (ВИДЕО)

Никола Цолов записа блестяща победа в спринтовото състезание за Голямата награда на Бахрейн, втори кръг за сезона във Формула 3.

Никола Цолов даде второ време в първата тренировка в Бахрейн

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде второ време в единствената за деня тренировка преди Гран при на Бахрейн.

Хорхе Мартин ще премине медицински тест преди Гран при на Катар

Световният шампион в MotoGP Хорхе Мартин е готов да направи дебют за новия си отбор Априля на Гран при на Катар