Сесил Каратанчева загуби драматично на осминафиналите в Брисбейн

Сесил Каратанчева загуби драматично в осминафиналите на турнира по тенис в Брисбейн, Австралия от беларускинята Олга Говорцова с 0-6, 7-5, 5-7 след два часа и осемнайсет минути игра.

Въпреки това бившата ракет номер 1 на България, която сега е на 148-о място в света, може да бъде доволна от представянето си. Каратанчева мина през ситото на квалификациите, след кето стигна до тази фаза. Това ще донесе на състезателката 130 точки и 3100 американски долара.

Българката започна много лошо срещата, губейки с възможно най-лошия резултат първия сет. В него нашата тенисистка не успя да спаси нито един брейкпойнт, докато съперничката и се справи с шестте възможности за пробив пред Каратанчева.

Във втората част българката се мобилизира до краен предел и обърна развоя на събитията. Каратанчева губеше с 2-4, но успя да изравни за 4-4, след което при 5-5 направи решителен пробив и затвори сета.

В решителната трета част всичко започна супер за нашата тенисистка. Тя поведе с 3-0 и 4-2, но допусна изрявняване и накрая при 5-6 пробив. Тогава четвъртфиналистката от „Ролан Гарос” спаси един мачбол, но при втория се предаде.