Пирова победа върна аванса от 4 точки на Реал Мадрид на върха в Испания (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хамес и Хесе се разписаха за 2:1 на "Бернабеу", но колумбиецът и Серхио Рамос се контузиха преди дербито с Атлетико Мадрид през уикенда

Реал Мадрид си върна аванса от 4 точки пред Барселона на върха в Примера след пирова победа с 2:1 над Севиля в отложения мач между двата тима заради ангажиментите на „кралете” в Световното клубно първенство преди Нова година. Хамес Родригес и резервата Хесе вкараха за Реал преди почивката, но още през първата част се контузиха Серхио Рамос и Хамес, които са под огромна въпросителна за голямото дерби с шампиона Атлетико Мадрид през уикенда. Яго Аспас върна един гол за Севиля в края, а андалусийците също дадоха жертва – вратарят Бето се контузи след тежък сблъсък с Бензема.

Хубавата новина за Анчелоти е, че тази вечер изтече наказанието от два мача на Кристиано Роналдо и той ще може да играе срещу "дюшекчиите" в събота на "Висенте Калдерон".

Мачът бе сблъсък между настоящите носители на трофеите в Шампионска лига и Лига Европа. Още в началото неразбирателство в защитата на Реал Мадрид позволи на Витоло да излезе сам срещу Касияс, но ветеранът спаси очи в очи със съперника. Серхио Рамос получи разтежение и в 9-ата минута беше заменен от Начо Фернандес.

Реал не бе създал нищо опасно в първите 10 минути, но поведе с първото си положение. Марсело получи вляво и центрира на втора греда, където непокритият Хамес Родригес с хубав плонж се разписа за 1:0 след 12 минути игра.

Севиля изпусна отличен шанс да изравни и Витоло удари греда, след като заобиколи Касияс при отличен пас на Ибора. Пред другата врата сантиметри разделиха Сами Кедира от попадение и кълбото мина покрай гредата.

Контузиите продължиха и Хамес Родригес бе заменен принудително от Хесе Родригес, а Анчелоти изглеждаше все по-мрачно с оглед на предстоящото дерби срещу шампиона Атлетико Мадрид през уикенда.

Три минути след смяната на Хамес, Бензема и вратарят Бето се сблъскаха зверски за висока топка и вратарят на Севиля също бе сменен – трета принудителна смяна в мача през първата част.

Резервният вратар Серхио обаче бе посрещнат с вадене на топката от мрежата. Той престоя само няколко секунди на терена преди Иско да пробие отдясно и да намери Хесе на далечната греда и резервата не сбърка – 2:0.

Бензема изпусна сигурен гол в следващата атака след центъра, а Варан се измъкна само с жълт картон за умишлена игра с ръка преди почивката при пас, който отново можеше да изведе Витоло сам срещу Касияс.

Втората част започна с греда, след като Хесе дриблира сред защитниците и успя да стреля, но гредата му попречи да вкара втория си гол в срещата. Иско също направи слалом сред бранителите на андалусийците, но този път Серхио отрази шута.

Севиля изпусна да се върне в мача в 59-ата минута. Перфектно центриране поднесе топката на тепсия за Ибора, който си оплете краката и от няколко метра някак не успя да вкара.

Съдията пожали и висящия с жълт картон Наваро след грубо нарушение срещу Бейл. Хесе подаде с петичка на Марсело, но Бензема остана зад топката при много красива комбинация на „белия балет”.

Севиля направи смени и успя да върне един гол 10 минути преди края. Витоло направи пробив и от аутлинията върна за Яго Аспас и нападателят промуши зад голлинията за 2:1.

До края Реал Мадрид се бранеше с целия отбор и успя да задържи крехкия аванс. „Кралете” са лидери с 54 точки пред втория Барселона с 50. Атлетико Мадрид има 47, а Севиля е 4-ти с 42.