Кокала: Напълно заслужена победа, Бенжелюн трябва да остане (аудио)

Напълно заслужена победа. През всички 93 минути повече търсехме успеха и заслужено спечелихме този мач, въпреки че се смяташе, че Литекс е фаворит. Успях да убедя момчетата, че имаме по-добри футболисти от тези на Ловеч. Това каза старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев след победата над Литекс с 2:1.

„От краткото време, през което съм тук, мисля, че отборът не прав път. Коко Динев е амбициозен. Публиката заслужаваше да види този спектакъл, Мисля, че през новия полусезон можем да бъдем още по-добри”, добави Кокала пред БНТ.

„Не сме откъснали още от челото. Имаме си нашите амбиции и шансове.”

„Искаме да изградим отбор, който да се противопоставя на всички в България.”

Относно информациите за скандал в съблекалнята с Юнес Бенжелюн, Велев каза:

„Няма такова нещо. Всичко е една психоза. Той е професионалист. Може би трябва по-голяма толерантност от страна на привържениците. Все пак той е добър футболист. Трябва да остане в Локомотив, за да може отборът да има по-добро бъдеще.”

Локомотив (Пд) може да се раздели с всеки един свой футболист при наличието на подходяща оферта, разкри Кокала. Той каза, че Сержиньо, който днес отбеляза фамозен гол, като нищо може да бъде продаден зимата, но засега нямало нищо конкретно.

Пресконференцията на Кокала може да чуете в прикачения звуков файл!

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига