Люта битка в Бургас с хепиенд за домакините

Лукойл изтръгна победата от Марек Юнион Ивкони в мач от 10-ти кръг на Суперлигата. Бургазлии се наложиха над гостуващия тим от Дупница с 3:2 гейма. Двубоят бе изключително оспорван. В отделните части 19:25, 25:19, 22:25, 25:17, 15:12.

Миналогодишният финалист в НВЛ ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) излезе краен победител в петгеймовата люта битка с вицешампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) като спечели с 3:2 (19:25, 25:19, 22:25, 25:17, 15:12), след като на два пъти изоставаше в резултата.

Основна заслуга за спечелването на първия гейм от Марек имаше Минчо Минчев, който с мощни атаки, гарнирани с 2 аса, донесе частта за своя отбор.

Във втория гейм се разиграха Николай Николов за домакините и Цветан Соколов за гостите, но пък Минчев се позагуби и бургазлии възстановиха равенството.

Третата част бе спечелена от Марек след отлични изяви на Соколов при серия от сервиси на Дмитрий Бахов в края на гейма.

В началото на четвъртия гейм няколко грешки на Бахов дадоха 4 точки преднина на домакините за 8:4. Към края на частта диагоналът на Нефтохимик Младен Младенов започна да носи точки не само в нападение, но и от блокада, и мачът отиде в тайбрек.

В него Марек на два пъти постигна добър аванс в резултата преди и след смяната на полетата, но отново Младенов сякаш се събуди, за да възстанови равенството при 10:10. Последваха успешни блокади на Ники Николов, а разпределителят на Нефтохимик Иван Станев постави точка на спора с атака в последното разиграване.

Топреализатори на мача станаха Младен Младенов и Цветан Соколов с по 28 точки. Минчо Минчев завърши с 24, а Николай Николов - с 19. Като цяло, гостите превъзхождаха в изпълнението на началния удар, записвайки общо 9 аса в срещата срещу само 2 за бургазлии. Възпитаниците на Северин Димитров обаче компенсираха с отлична блокада, която им донесе 18 точки срещу 11 такива за Марек.

ЛукОйл Нефтохимик (Бургас): Иван Станев - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Младен Младенов - 28 (0, 25, 3), Васил Стоянов - 11 (0, 10, 1), Андрей Николов - 12 (0, 8, 4), Николай Николов - 19 (2, 11, 6), Петър Кирчев - 9 (0, 5, 4), либеро Калин Василев, Венелин Кадънков, Николай Антонов - 1 (0, 1, 0), старши треньор Северин Димитров

Марек Юнион Ивкони (Дупница): Стефан Стоянов - 2 точки (0 аса, 0 атаки, 2 блокади), Минчо Минчев - 24 (4, 19, 1), Цветан Соколов - 28 (2, 25, 1), Дмитрий Бахов - 8 (2, 6, 0), Иван Власев - 10 (1, 4, 5), Георги Лазаров - 8 (0, 6, 2), либеро Христо Христов, Тодор Вълчев, Владимир Лобутов, старши треньор Милчо Миланов