Палма Волей с Тони Зетова отпадна за Купата на Кралицата

Палма Волей (Палма де Майорка) с Антонина Зетова в редиците си загуби драматично четвъртфиналния двубой от турнира за Купата на Кралицата, съобщава BulgarianVolley.com. Тимът от Балеарските острови отстъпи в петгеймов мач срещу Кантур (Лас Палмас) с 2:3 (25:19, 25:17, 19:25, 22:25, 6:15).

Палма Волей рискува в началото със силен начален удар, което донесе успех. Блокадата на съотборничките на Тони също се справи чудесно и отборът затвори гейма на 25:19. Същият сценарий се повтори и във втория гейм, завършил 25:17.

Не така стана обаче в третата част, когато равенството се запази до второто техническо прекъсване, а след него тимът от Канарските острови поведе за първи път в срещата със 17:15 и успя да запази преднината си до края, спечелвайки гейма с 25:19. Следващият гейм бе гейм на защитите, както от едната, така и от другата страна на мрежата.

Равенството се запази до 21:21, след което се прояви кубинката Магали Карвахал, която докара срещата до тайбрек. В решителната част Кантур доминираше изцяло и с успешни атаки и блокади затвори мача.

Българската ветеранка Тони Зетова бе най-резултатна за своя отбор с 21 точки.