Байерн (Мюнхен) с класическа победа като гост на Бохум

Байерн (Мюнхен) спечели втори пореден мач през втория дял от шампионата на Бундеслигата, след като спечели с класическото 3:0 при гостуването си на Бохум, в мач от 24-ия кръг. Баварците успяха по този начин да запазят шансове за титлата, изоставайки на 4 точки от лидера Херта (Берлин).

Началото на мача бе равностойно, но в 32-ата минута Зе Роберто вкара неспасяемо в горния ляв ъгъл на Даниел Фернандес. Това съкруши тима от Рур, а мачът практически свърши в 48-ата минута, когато бе изгонен и домакините останаха с 10 души на терена. Тогава Пферцел фаулира в наказателното поле Соса и пое към съблекалните, но Подолски изпусна да вкара дузпата.

Влезлият като резерва на мястото на контузения Клозе Хосе Соса и Подолски изпуснаха доволно много възможности преди Филип Лам да вкара след пас на Швайнщайгер в 60-ата минута, а в последната минута на мача Мартин Демикелис фиксира крайния резултат, възползвайки се от отлично подаване на Подолски.

Така тимът на Клинсман остана на второ място с 45 точки, а лидерът Херта има 49.

БОХУМ – БАЙЕРН 0:3
0-1     Зе Роберто 32’
0-2     Лам 60’
0-3     Демикелис 90

Бохум: Фернандес, Фабиан, Пферцел, Фукс, Конка, Имхоф, Дабровски, Азуа, Сестак, Месиел, Епале. (Хашемиан, Гроте, Фрайер)

Байерн (М): Рензинг, Ван Буйтен, Лусио, Лам, Лел, Бомел, Демикелис, Зе Роберто, Швайнщайгер, Подолски, Клозе. (Соса)

Жълти картони: Фабиан (Бохум); Подолски, Лам, Зе Роберто (Байерн)
Червени картони: Пферцел (Бохум)

Рефер: Михаел Вайнер
Стадион: „Ревирпауър”

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)