Славия би Сливен с 3:1 и разклати стола на Георги Дерменджиев

Отборът на Славия постигна заслужена победа с 3:1 у дома над тима на Сливен в среща от 19-ия кръг на „А” група. „Белите” превъзхождаха своя съперник през по-голямата част от мача и заслужено спечелиха, а ако не бяха пропуските на нападателите на тима, резултатът можеше и да е по-изразителен. Сливен пък в отделни моменти показа добра игра, но възпитаниците на Георги Дерменджиев рядко стигаха до нещо по-сериозно пред вратата на Господинов.

Срещата започна с обичайния домакински натиск и още в 7-ата минута малцината фенове на Славия на стадиона вече ликуваха. Дубала се откъсна от защитата на гостите, излезе сам срещу Чавдаров и с техничен удар го преодоля за 1:0. Славия продължи да атакува, а футболистите на Сливен бяха плътно прибрани в своята половина. Едва в 18-ата минута пред гостите се откри чисто голово положение – Миндев излезе сам срещу Господинов, стреля, но стражът на домакините парира неговия удар. Пет минути по-късно „белите” вече водеха с 2:0, след спорен гол на Ортега. След центриране от ъглов удар, нигериецът овладя топката с ръка и отблизо я прати в мрежата на Сливен. Главният съдия не видя добре ситуацията и призна гола на Славия – 2:0.

След това Сливен вече се поотвори и започна да търси гол, с който да се върне в мача. В 35-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след нарушение на Дубала. Зад топката застана Иван Стоянов и с хладнокръвен удар преодоля Господинов – 2:1. Сливен продължи да търси нов гол, но на два пъти Господинов се намеси добре и предотврати опасност пред своята врата. Стигна се обаче до 43-ата минута, когато Славия вкара трети гол и на практика реши всичко в този двубой. Дяков пусна хитър пас в коридор към Ортега, който с едно докосване пусна топката покрай Чавдаров.

През втората част темпото видимо падна, но въпреки това не липсваха интересните ситуации. Миндев пробва на два пъти да изненада стража на Славия от далеч, но без успех. В 62-та минута пък дойде и най-чистото положение в срещата, което обаче бе изпуснато по непростим начин от Ортега. След силен удар на Карлос от границата на наказателното поле, Чавдаров спаси, а топката попадна в краката на Ортега, който неубезпокояван от 1 метър на празна врата, прати топката в аут. Пет минути по-късно пък резервата Галин Иванов се озова на чиста позиция, но неговият удар бе спасен от Чавдаров.

В последните минути на срещата отборът на Сливен се пренесе изцяло в половината на Славия и можеше да стигне до нов гол, но пропуски направиха Въндев и Стоянов. „Белите” пък заиграха на контраатака и при една от тях в 84-ата минута Ристич излезе сам срещу Чавдаров, но техничният му удар премина на сантиметри от левия страничен стълб. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Славия записа втората си победа, след подновяването на шампионата.

Така с този успех „белите” остават на 6-а позиция, но вече имат 30 точки в своя актив. Сливен пък е 8-и с 24 точки в актива си.

Филип Филипов: Отиваме на финал!

Директорът на ЦСКА се радва, че реваншът в Купата на България ще е пред пълни трибуни

ЦСКА: Не преговаряме с Бербатов, Стилиян, Лъчезар Танев, Любо Пенев и Томаш

"Армейците" отрекоха информациите, които се появиха в медийното пространство в последните 24 часа