Азар вдъхнови Челси за обрат срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Белгиецът заби две попадения за "сините"

Челси победи Нюкасъл с 3:1 в среща от 15-ия кръг на Висшата лига. На лондончани им се наложи да обръщат мача, но го направиха със стил и благодарение най-вече на Еден Азар, който изигра поредния си великолепен мач със синята фланелка.

Благодарение на успеха столичани се израниха по точки с втория Мачнестър Юнайтед - по 32. "Червените дяволи" обаче имат мач по-малко. По-късно днес те играят Арсенал. Нюкасъл е 12-и с 15 т.

Нюкасъл изненадващо поведе. В 12-ата минута Дуайт Гейл се възползва от неориентирани действия в защитата на "сините". Куртоа блокира Мърфи, но топката се озова в Гейл и той я прати в опразнената врата.

Отговорът на шампионите не закъсня. След като на два пъти Алваро Мората оставаше очи в очи с вратаря на гостите и не успя да вкара, в 21-ата минута Еден Азар изравни. Футболист на "свраките" изчисти топката, която обаче попадна в краката на белгиеца, който я оплете в мрежата - 1:1.

Челси стигна до пълен пълен обрат в 33-ата. Мат Ричи сргреши и топката попадва във Виктор Моузес. Последва остро центриране и удар за глава на Мората, който заби десетия си гол от началото на сезона.

След почивката лондончани тотално доминираха. В 70-ата минута Азар пропусна великолепна възможност. Той направи двойно с Дринкуотър и излезе сам срещу вратаря, но не успя да стреля.  Малко по-късно Азар все пак стигна до втория си гол в двубоя. Той се разписа за 3:1 от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Моузес. Секунди след попадението белгиецът се размина с хеттрик.