Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

25 април 2019 19:25 Емил Арсов

Витоша се скъса да пропуска и вкара само два на Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Витоша (Бистрица) победи с 2:0 гостуващия Верея в мач от V кръг на Група “А” в плейофите на Първа лига.

Домакините могат да съжаляват, че не постигнаха далеч по-убедителен резултат, тъй като направиха куп пропуски.

Те отправиха общо 33 удара по посока на пазената от Кристиян Кацарев врата, но го преодоляха само два пъти, като трябва да се отчете, че и стражът се отличи с няколко спасявания.

Домакините започнаха силно мача и още в третата минута Лъчезар Котев отправи опасен удар, но вратарят на Верея успя да избие, а малко след това спаси и слаб изстрел на Наско Милев.

Натискът на Витоша обаче продължи и в десетата минута младият Галин Желязков фаулира в пеналта Наско Милев, а арбитърът отсъди дузпа.

Стефан Христо хладнокръвно я превърна в гол и откри резултата в 12-ата минута. Малко преди почивката Кристиян Кацарев спаси опасен изстрел на Денислав Станчев и в крайна сметка полувремето приключи при резултат 1:0.

След паузата ситуацията на терена не се промени и домакините продължиха да доминират. Те създадоха редица ситуации за гол, но се възползваха чак в края.

Две минути преди да изтекат редовните 90 резервата Григор Долапчиев сложи точка на спора с изстрел от границата на наказателното поле, отбелязвайки своя десети гол за сезона.

След успеха Витоша събра 34 точки и остава на предпоследното място в Група „А“, докато Верея остава закотвен на дъното с едва 6 в своя актив.