ОБЗОР: Олдридж наниза 40 точки за успех на Сан Антонио в НБА (ВИДЕО)

Шампионът Торонто загуби след продължение, вижте всички резултати и класиране

ЛаМаркъс Олдридж вкара рекордните си за сезона 40 точки при победа на Сан Антонио със 145:115 над домакина Мемфис в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Баскетболистите на гостите записаха впечатляващите 67 процента успеваемост при стрелбата от игра,  добавяйки 9 борби и 5 асистенции, а ДеМар Де Роузан завърши с 26 точки и 10 асистенции за успеха. Джарън Джаксън реализира 22 точки за домакините, а Йонас Валанчунас допринесе с 18 точки и 12 борби, но Мемфис загуби за трети път в последните си четири мача.

Голдън Стейт записа едва седмата си победа в 31 мача през сезона след 113:104 над гостуващия Минесота. Д"Анджело Ръсел наниза 30 точки, а Алек Бъркс завърши с 25 точки и осем асистенции. Голдън Стейт остава последен в Западната конференция. За Минесота загубата беше 11-а поред, а Андрю Уигинс беше най-резултатен с 22 точки.

Брадли Бийл вкара 30 точки, а резервата Трой Браун добави 26, за успеха на на Вашингтон над Ню Йорк със 121:115 в "Медисън Скуеър Гардън". Джулиъс Рандъл реализира 35 точки за домакините, но това не помогна на тима да избегне трето последователно поражение. Уизърдс бяха без Айзея Томас, който изтърпява наказание заради пререкание с фен във Филаделфия, а първи минути за столичани записа новото попълнение Гари Пейтън II. Синът на легендата Гари Пейтън подписа с отбора вчера, а срещу Никс получи 34 минути, за които впечатли с 10 точки, 11 борби, 5 асистенции и 6 отнети топки.

Водачът в Северозападната дивизия Денвър постигна драматичен успех над домакина Финикс със 113:111. Джамал Мъри завърши с 28 точки, включително и победен кош 3.2 секунди преди края. Никола Йокич допринесе със седмия си "трипъл-дабъл" през сезона, а гостите спечелиха за седми пореден път. Йокич се отличи с 22 точки, 12 борби и 10 асистенции. Рики Рубио беше лидер за Финикс с 21 точки.

Тобайс Харис наниза 35 точки срещу бившия си клуб, а Бен Симънс записа "трипъл-дабъл", с което двамата допринесоха решаващо за успеха на Филаделфия като гост на Детройт със 125:109. Симънс завърши с 16 точки, рекордните в кариерата си 17 асистенции и 13 борби. Резервата Фуркан Коркмаз също се отличи с лично постижение с 21 точки. Андре Дръмънд реализира 27 точки, но Детройт загуби пети пореден мач.

Лидерът в Югозападната дивизия Хюстън постигна 21-а победа в 30-ия си мач през сезона след 113:104 в залата на Сакраменто. Джеймс Хардън се отличи с 34 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Ръсел Уестбруук прибави 28 точки, 7 борби и 6 асистенции за седмата последователна победа на тима като гост. Де“Аарън Фокс беше лидер за домакините с 31 точки, 9 борби и 6 асистенции, но Сакраменто загуби за четвърти път поред.

Ти Джей Уорън и Майлс Търнър вкараха по 24 точки, а Индиана спечели срещу гостуващия шампион Торонто със 120:115 след продължение. Домакините пропиляха аванс от 15 точки от втората четвърт, а Кайл Лаури изравни 34.7 секунди преди сирената за 107:107. Последва пропуск на Аарън Холидей, а в последната секунда Лаури можеше да донесе успеха на канадците, но също не успя да вкара от дистанция. В добавеното време Холидей, който завърши с 19 точки и 10 асистенции, вкара ключова тройка за 116:113 и в оставащите две минути Индиана не допусна обрат. Лаури беше най-резултатен за Торонто с 30 точки, като добави 9 асистенции и 6 борби. Серж Ибака допринесе с 23 точки и 9 борби, а Фред ВанВлийт завърши с 21 точки и 11 асистенции, но това не беше достатъчно. Домантас Сабонис от своя страна записа "дабъл-дабъл" №25 от началото на сезона след 12 точки и 17 борби. Литовският център на Пейсърс не е постигал поне 10 точки и 10 борби в едва четири мача, в които е играл през настоящата кампания.